У воді поблизу ДніпроГЕС зменшується концентрація нафтопродуктів — Міндовкілля

Ситуація на ДніпроГЕС у Запоріжжі після російського обстрілу 22 березня контрольована — витік нафтопродуктів не фіксується. Загрози прориву греблі також немає.

Про це розповіли в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів після виїзної наради в Запоріжжі.

За даними Держекоінспекції, станом на 23 березня спостерігається зменшення концентрації нафтопродуктів у воді.

Так, у відібраній воді на відстані 1,1 км від ГЕС цей показник уже становить 0,894 мг/дм³ за норми в 0,3 мг/дм³. А в селі Біленьке у районі насосної станції — 0,638 мг/дм³. Дослідження проб на хімічні показники тривають.

Зазначається, що з нижнього б’єфу річки Дніпро забір води для питного водопостачання здійснюється лише однією територіальною громадою — Біленьківською. Наразі водозабір там призупинили.

Станом на 22 березня, за даними Держекоінспекції, орієнтовна шкода водним ресурсам сягнула 159 308 гривень. Ще триває обрахунок збитків, завданих засміченням ґрунтів та викидами шкідливих речовин в атмосферу. Всі розрахунки й матеріали передадуть Міндовкіллю та правоохоронним органам.

Що передувало?

Під час ранкових обстрілів України 22 березня російські окупаційні війська влучили по найбільшій гідроелектростанції України — ДніпроГЕС у Запоріжжі. Директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота розповів, що зафіксували два прямих влучання — у ГЕС-1 та ГЕС-2. Невідомо, чи вдасться відновити ГЕС-2, оскільки вона пошкоджена серйозно. Є влучання в одну опору, розбиті підкранові балки. Доведеться повністю відновлювати машинний зал та електричне обладнання.

Внаслідок атаки загинув 62-річний водій тролейбуса, який їхав греблею ДніпроГЕС у момент російського удару. Усередині тролейбуса пасажирів не було.

Також, за попередніми даними Держекоінспекції, зафіксували засмічення ґрунтів та пляму нафтопродуктів орієнтовною масою 0,5 тонни, яка рухалася нижче за течією Дніпра.