В Україні у водія вперше забрали автомобіль за несплачені штрафи
У Харкові вперше в Україні в межах нової ініціативи уряду забрали автомобіль за несплачені штрафи.
Про це повідомив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.
Автомобіль вилучили за штрафи за перевищення швидкості.
«Цей горе-автомобіліст має ще й 80 тисяч боргу за нетверезе водіння. Два епізоди. Ймовірно, напідпитку швидка їзда йому видавалася ще цікавішою та безпечнішою», — написав Гайченко.
Порушником є 32-річний громадянин Нігерії.
Про ініціативу забирати автівку за штрафи на початку листопада повідомили в Мін'юсті. Так, Державна виконавча служба вилучатиме автівки у водіїв, які не сплачують штрафи за суттєве перевищення швидкості на міських дорогах. Водіям загрожуватиме вилучення автівки, якщо вони у містах розганялися до понад 150 км/год.
Гайченко розповідав, що рішення ухвалили після резонансних ДТП у Харкові, які сталися через значне перевищення швидкості. Саме тому вилучення автомобілів у боржників почалося з цього міста.
Потім ініціативу обіцяють реалізувати у Києві, а згодом — по всій Україні.
Резонансні ДТП у Харкові
У Харкові ввечері 26 жовтня сталася смертельна аварія на перехресті вулиць Гагаріна та Одеської. 16-річний водій Infiniti, за попередніми даними, на швидкості понад 100 км/год проїхав на червоне світло світлофора. У поліції зазначили, що так він намагався проїхати перехрестя, однак автівка врізалася в інший легковик — Chevrolet Aveo. Водія уже взяли під варту. Йому загрожує до 8 років тюрми.
Це не єдина гучна ДТП у цьому місті. У жовтні 2017 року позашляховик Lexus RX, за кермом якого була 20-річна дівчина Олена Зайцева, вилетів на тротуар, де на зелене світло чекали пішоходи. Унаслідок ДТП загинули шестеро та постраждали п’ятеро людей.
Головною підозрюваною у скоєнні ДТП поліція назвала Зайцеву, другим фігурантом став Геннадій Дронов: він був за кермом Volkswagen. У квітні 2020 року Верховний Суд залишив у силі рішення судів попередньої інстанції щодо ув’язнення на 10 років винуватців ДТП у Харкові — Олени Зайцевої та Геннадія Дронова.
Також їм заборонили керувати автівками впродовж 3 років та стягнули з них майже 10 мільйонів гривень моральної та матеріальної шкоди на користь постраждалих.