У Японії чиновник під час лікарняного заробив на написанні романів. Його відсторонили, бо писав без дозволу керівництва

28—річного працівника міської ради Хірацукі, що в центральній японській провінції Канаґава, відсторонили від роботи на шість місяців. Під час оплачуваної відпустки через хворобу він написав кілька романів і заробив на них, але не повідомив про це керівництво, порушивши закон.

Про це повідомляють NHK і «Асахі Сімбун».

Чиновник, чиє ім’я не повідомляють, із липня 2019 року протягом майже двох років перебував на лікарняному. Протягом цього часу він написав чотири ранобе — так називають японські ілюстровані романи для підлітків — і заробив близько 3,2 мільйона єн (741 тисяча гривень).

Японське законодавство забороняє держслужбовцям працювати за сумісництвом. Вони, однак, можуть займатися письменницькою діяльністю, але лише з дозволу керівництва й за умови, якщо воно «не перешкоджає держслужбі» й не пов’язане з репутаційними ризиками.

Згаданий чиновник такого дозволу не отримував; ба більше, він заробляв на написанні ранобе, паралельно отримуючи зарплату за основним місцем роботи. Влада Хірацукі, до того ж дозволяє своїм працівникам дописувати тільки в періодичні видання.

У червні 2021 року мерія отримала анонімне повідомлення про причетність працівника до написання ранобе. Перевірка виявила, що службовець написав понад 9500 дописів у Twitter про свої твори, як-от «Будь ласка, придбайте» або «Я писав ще зі студентської лави».

Як покарання за порушення закону 20 жовтня працівника відсторонили від роботи на шість місяців. У мерії Хірацукі кажуть, що він не знав про незаконність своїх дій. Покараний працівник пообіцяв «зробити все, щоб відновити довіру й не допустити повторення ситуації».