У Єревані тисячі людей вийшли на вулиці через рішення про припинення війни у Нагірному Карабасі
У столиці Вірменії тисячі людей вийшли на протест через заяву про припинення війни у Нагірному Карабасі, яку разом з президентами Азербайджану та Росії підписав прем'єр—міністр Вірменії Нікол Пашинян.
Про це свідчить трансляція протестів у місті.
За повідомленням журналістів, кілька тисяч мітингувальників вийшли на площу Республіки в Єревані перед будівлею уряду Вірменії. Частина людей увірвалась в будівлю уряду, щоб знайти Пашиняна.
Протестувальники вибивали двері будівлі, а в середині розтрощили частину меблів та техніки.
Після цього частина протестувальників направилась до будинку прем'єр-міністра, а частина залишилась в будівлі уряду.
Опісля протестувальники рушили до президентського палацу з вимогою, щоб Генштаб «взяв владу у свої руки». Люди оточили будівлю парламенту.
Про яку заяву йдеться?
Ввечері 9 листопада прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання заяви з президентами Азербайджану та Росії про припинення військових дій на території Нагірного Карабаху. Він повідомив, що прийняття рішення було нелегким, але є «найкращим з можливих за поточної ситуації». Пашинян також додав, що не вважає, що це «не перемога, але і поразки немає, поки ти не визнаєш себе переможеним».
Заява Росії
Згодом із заявою про підписаний документ виступив президент Росії Володимир Путін. Він заявив, що зазначена угода ухвалена «на справедливій основі», а її дія набирає чинності 10 листопада. Домовленості, підписані між лідерами трьох країн передбачають:
- припинення вогню і військових дій на території Карабаху;
- обмін військовополоненими і тілами загиблих;
- введення Росією миротворців у Нагірний Карабах на п'ять років;
- сили Азербайджану та Вірменії зупиняються на попередньо зайнятих ними позиціях.
- внутрішньопереміщені особи та біженці повертаються на територію Нагірного Карабаху і прилеглих районів під контролем Верховного комісара ООН у справах біженців;
- розблоковуються всі економічні та транспортні зв'язки.
Як повідомили журналістам у Міністерстві оборони Росії, РФ відправила військові сили у Нагірний Карабах: на військово-транспортних літаках Іл-76 1 960 миротворців і 470 одиниць техніки (в тому числі 90 БТРів).
Що каже Азербайджан?
Президент Азербайджану Ільхам Алієв під час виступу для азербайджанських телеканалів заявив, що сторони конфлікту навколо Нагірного Карабаху вийшли на врегулювання, яке відповідає інтересам як азербайджанського, так і вірменського народів. Він заявив, що це принесе мир в регіон і покладе край протистоянням та кровопролиттю: «Радий, що ставиться крапка в справі врегулювання багаторічного карабаського конфлікту».
Алієв заявив, що, згідно з домовленостями, Вірменія «капітулювала» та має повернути Агдамський район ㅡ до 20 листопада, Кельбаджарський район ㅡ до 15 листопада та Лачинський район ㅡ до 1 грудня.
За його словами уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж Лачинського коридору розгортають «сили російських миротворців». Він додав, що Росія та Туреччина будуть «спільно виконувати миротворчу місію», хоча у тексті заяви, яку отримали журналісти, про це не йдеться.