У ЄС сумніваються, що зможуть погодити ембарго на російську нафту через позицію деяких країн

Міністри закордонних справ ЄС 16 травня проводять зустріч у Брюсселі, утім, у Євросоюзі сумніваються, що на зустрічі вдасться швидко погодити нафтове ембарго щодо росії — все через позицію деяких країн.

Про це заявив Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель перед зустріччю.

Міністри закордонних справ мають обговорити запровадження ембарго, проте Боррель сумнівається, що їм вдасться досягти згоди. Він зазначив, що деякі країни-члени більше залежать від російської нафти, оскільки не мають виходу до моря та покладають на трубопроводи росії.

«Я не можу гарантувати, що це (узгодження ембарго — ред.) станеться, тому що позиції (тих, хто проти — ред.) досить сильні», — сказав Боррель.

Ще тиждень тому представник ЄС висловлював впевненість, що міністри досягнуть угоди про нафтове ембарго. Однак декілька днів тому Bloomberg із посиланням на джерела писало, що деякі країни ЄС підтримують відтермінування ембарго на російську нафту, допоки не вдасться переконати Угорщину. Менше з тим, решта країн вважає такий крок проявом слабкості.

Що заважає ухвалити рішення?

ЄС опинився у глухому куті через відмову Угорщини підтримати шостий пакет санкцій, який включає ембарго на російську нафту. В уряді Угорщини переконують, що нафтове ембарго завдасть надто великої шкоди економіці країни. У ЄС же запропонували Угорщині та Словаччині запровадити такі санкції до кінця 2024 року, а Чехії — до червня того ж року, оскільки вони сильно залежать від російської нафти.

Але в Угорщині заявили, що підтримають ембарго, лише якщо воно стосуватиметься морських постачань цього енергоресурсу. У ЄС, намагаючись переконати прем'єра країни, навіть нібито розглядали можливість фінансової компенсації Угорщині.

Попри розбіжності міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг вважає, що шостий пакет санкцій вдасться узгодити вже найближчими днями.