У Зеленського наголошують, що Україна не погодиться на замороження бойових дій

Радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк наголошує, що Україна не погодиться на замороження бойових дій і не торгуватиме своїми людьми та територіями у війні проти росії.

Так він відреагував на заяви деяких діячів у Європі щодо здачі Україною територій задля миру.

Подоляк зазначив, що нині росія витрачає шалені ресурси на свою пропаганду, і проросійські лобісти почали знову «підіймати голову» в Європі.

«Ще вчора на інформаційному порядку денному було виключно нафтове ембарго та російські воєнні злочини. Сьогодні певними політичними вустами нам пропонують нову адженду: припинення вогню, заморожений конфлікт та здача частини територій заради миру», — пише радник голови ОП.

Він наголосив, що Україна не братиме участі в цьому обговоренні і не торгуватиме своїми громадянами, територіями та суверенітетом.

«Українське суспільство заплатило страшну ціну й не дозволить нікому зробити навіть крок у цьому напрямку — жодній владі та жодній країні. Будь-який натяк на це з боку будь-кого з партнерів отримуватиме принципову реакцію. Не може бути й мови про заморожування конфлікту», — каже Подоляк.

В ОП вкотре наголосили, що будь-яке заморожування конфлікту лише відкладе війну, яка стане ще більш масштабною і кривавою.

Також у Зеленського нагадали, що йдеться не лише про території, а й про людей, які нині є вимушеними переселенцями, зокрема в ЄС, і не повернуться жити на окуповані території чи до «сірої» зони.

«Не може бути більшого удару в спину, ніж пропозиції віддати частину територій, від тих, чиї цінності та кордони захищають українці, віддаючи життя. Чи, може, свобода й демократія вже не варті того, щоб заради них воювати?» — підсумовує Подоляк.

Переговори з рф

Україна вела перемовини з представниками росії з перших днів повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, на переговорах у Стамбулі 29 березня українська делегація пропонувала зафіксувати гарантії безпеки для України в обмін на позаблоковий статус. Ключова вимога — гарантії безпеки України мають бути аналогічні 5-й статті НАТО.

Представники низки країн заявляли, що готові стати гарантами, проте з публічними обіцянками взяти на себе зобов'язання в разі необхідності застосувати збройну силу вони не квапилися.

Зрештою 17 травня стало відомо, що Україна та росія призупинили переговори щодо припинення війни. У москві кажуть, що з перемовин вийшли українці. Водночас Подоляк пояснив, що, по-перше, росія все ще не зовсім адекватно сприймає події, які відбуваються в світі у зв’язку із вторгненням, а по-друге, кремль хоче використовувати переговори як елемент своєї пропаганди для внутрішньої політики.