У зоні відчуження ЧАЕС дозволили створювати об'єкти для досліджень

Верховна Рада внесла зміни до низки законів, якими врегулювала особливості землекористування на території зони відчуження і безумовного відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

Відповідно до ухваленого закону, на території, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, може здійснюватися науково-технічна діяльність, проведення наукових досліджень для визначення ступеня впливу іонізуючого випромінювання на людину і екологічні системи, шляхів мінімізації наслідків такого впливу.

Згідно з прийнятими змінами, для проведення наукових досліджень в сфері охорони навколишнього середовища в зоні відчуження можуть створюватися території та об'єкти природно-заповідного фонду.

Раніше вся наукова інформація і результати наукових досліджень, отримані в зоні радіоактивного забруднення, вважалися спадщиною України і могли бути використані лише з дозволу Кабінету міністрів України. Тепер така норма із законодавства виключено.

Нагадаємо, в межах зони відчуження і безумовного відселення забрудненій внаслідок Чорнобильської катастрофи території створять радіаційно-екологічний біосферний заповідник площею 227 тис гектарів.

Компанія Google за допомогою технології Google Street View створила панорамні зображення покинутої зони Чорнобильської АЕС.