Убили 13 людей і поранили 6: правоохоронці встановили більшість окупантів, які обстрілювали Житомирську трасу

Правоохоронці ідентифікували більшість російських військових, які у березні 2022—го розстріляли 10 цивільних автівок на Житомирській трасі у Київській області.

Про це повідомляє Нацполіція.

Дві батальйонні тактичні групи 5-ї окремої танкової бригади рф одними з перших зайшли в Україну з Білорусі. Вони рухались у напрямку Києва, і 3 березня вийшли на Житомирську трасу.

Одна батальйонна тактична група зайняла позицію в селі Березівка, інша — на заправці біля села Мила. За даними слідства, саме друга група вчинила найбільше розстрілів і вбивств на трасі. Окупанти розмістили танки за заправкою, біля та навпроти неї, у такий спосіб перекривши рух в обох напрямках.

Уже 4 березня російські війська розстріляли п'ять автомобілів, у яких семеро людей загинули і ще четверо отримали вогнепальні поранення. Першими під обстріл потрапили дві автівки: у першій було подружжя, яке вижило.

У другій — сім'я з маленькою дитиною. Вони проїхали далі, ніж автомобіль попереду, тому окупанти почали вести щільний вогонь. Унаслідок цього дворічна дівчинка та її батько зазнали вогнепальних поранень, а матір загинула. Поранений батько з дитиною йшов пішки, поки водій не підвіз їх до українського блокпоста.

7 березня окупанти обстріляли колону з 14-15 автівок. Під вогнем опинилися перші три авто. В машині, яка їхала однією з перших, була сім'я з 7-річною дитиною та сусідка. Мати хлопчика загинула на місці, а батько вийшов з авто з піднятими руками — і його розстріляли російські військові.

З 4 по 25 березня окупанти розстріляли 10 автівок, унаслідок чого загинули 13 людей і ще 6 зазнали поранень. У цій статистиці не враховували потерпілих, які намагалися пройти пішки повз позиції росіян.

Правоохоронці встановили більшість солдатів 5-ї окремої танкової бригади рф. Також підозру оголосили командиру батальйону бригади, який керував розстрілом цивільних на Житомирській трасі. За даними слідства, під час відступу наприкінці березня окупанти спалили автомобілі й тіла людей у них, щоб приховати розстріл.

Загалом слідчі створили базу фотографій 400 окупантів, які брали активну участь у бойових діях і вчиняли воєнні злочини на Київщині.