Учені вперше надрукували рогівку ока на 3D-принтері
Дослідники зНьюкаслського університету у Великій Британіїстворили рогівку на 3D—принтері. Вчені використовували для друку біочорнилазістовбурових клітин.
Дослідники з Ньюкаслського університету у Великій Британії створили рогівку на 3D-принтері. Вчені використовували для друку біочорнила зі стовбурових клітин.
Вчені створили біочорнила, які складаються зі стовбурових клітин строми — основного шару рогівки живого донора, альгінатів (полісахаридів) і колагену — білку, що становить основу сполучної тканини організму. На основі цієї речовини звичайний 3D-принтер сформував здорову рогівку за десять хвилин.
Керівник дослідження, професор Че Коннон пояснив, як команда добилася результату:
«Наш гель — це комбінація з альгінату і колагену: вони підтримують життя в стовбурових клітинах під час виробництва матеріалу. Сам матеріал при цьому досить жорсткий, щоб утримувати задану форму, і досить м’який, щоб безперешкодно вийти з принтера».
Розміри рогівки підлаштовувалися під конкретного донора. Фахівці запевняють, що так само можуть змоделювати рогівку будь-якої людини.
Винахід має пройти низку випробувань протягом кількох років — і тільки тоді надійде в лікарні для трансплантації.
Раніше ми розповідали про те, як вчені розробили 3D-друковані мікроголки, що розчиняються під шкірою та випускають в організм ліки. Ін'єкції такими голками є абсолютно безболісними.