Угорщина підрахувала, скільки коштуватиме її підтримка ембарго на російську нафту
В угорському уряді підрахували, що заборона Євросоюзом російської нафти коштуватиме Угорщині 500 мільйонів євро на адаптацію свого нафтопереробного заводу та ще 200 мільйонів євро на капітальний ремонт ключового трубопроводу. Чекають від Єврокомісії «рішення».
Про це сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, передає Politico.
Він заявляє, що його країна не може підтримати пропозицію ЄС щодо заборони всього імпорту російських нафтопродуктів без «вирішення» витрат на адаптацію свого енергопостачання та інфраструктури.
«Наші нафтопереробні потужності розраховані на російську нафту. Щоб переробити інші види нафти, нам довелося б інвестувати від 500 до 550 мільйонів євро — це займе приблизно чотири роки. Щоб замінити нафтопровід із росії, нам доведеться розширити потужність трубопроводу Адріатичного моря, що коштувало б 200 мільйонів євро, і ми не знаємо, скільки часу на це піде. Ціна на газ в Угорщині підвищиться на 55%», — сказав Сіярто.
Він підкреслив, що Угорщина не може підтримати поточний пакет санкцій, якщо Брюссель не запропонує рішення.
«Ми сказали голові Єврокомісії в понеділок, що її пропозиція створює для нас проблему. Ми не можемо голосувати за, якщо нам не запропонують рішення», — заявив він.
Позиція Угорщини
В уряді Угорщини переконують, що нафтове ембарго завдасть занадто великої шкоди для економіки країни. Водночас ЄС запропонував Угорщині та Словаччині запровадити такі санкції до кінця 2024 року, а Чехії — до червня того ж року, оскільки вони сильно залежать від російської нафти.
Але напередодні в Угорщині заявили, що підтримають ембарго, лише якщо воно стосуватиметься морських постачань цього енергоресурсу.
Видання Politico повідомляло, що в ЄС розглядають можливість фінансової компенсації Угорщині, намагаючись переконати прем'єр-міністра Віктора Орбана підписати шостий пакет санкцій проти рф.
А Bloomberg писав, що деякі країни Європейського Союзу вже заявляють, що, можливо, настав час подумати про відтермінування заборони на російську нафту, щоб запровадити інші запропоновані санкції проти рф, допоки блок не зможе переконати Угорщину підтримати ембарго.