Угорщина вирішила перемістити свої війська на кордон з Україною
Угорщина вирішила сконцентрувати свою армію біля кордонів з Україною, щоби посилити захист країни та мати змогу реагувати на можливі гуманітарні проблеми на тлі російської загрози.
Про це заявив міністр оборони Угорщини Тібор Бенко, передає Hirado.
Каже, що рішення ухвалили на ранковому засіданні Кабінету нацбезпеки. Перед Міноборони поставили завдання «не допустити проникнення збройних груп до Угорщини».
Міністр наголосив, що людям в Угорщині не потрібно боятися, але вони мають бути обережними, а угорські Збройні сили мають бути готовими до будь-яких несподіванок.
За словами Тібора Бенка, у разі загострення ситуації в Україні бойові дії можуть відбуватися не лише у її східній частині, а й у напрямку Києва та Закарпаття. Тому, каже міністр, солдати мають бути готовими до прибуття цивільних на кордони, а також до гуманітарних завдань.
«Завдання угорських збройних сил подвійне: перше — забезпечення та допомога у вирішенні гуманітарних завдань, друге — прикриття кордону та забезпечення того, щоб жодна збройна група не могла проникнути до Угорщини. З цією метою я наказав розмістити у східній частині Угорщини достатньо добре оснащених збройних сил. Інакше кажучи, кордон треба зміцнювати», — сказав Бенко.
Зазначимо, президент України Володимир Зеленський 22 лютого провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Каже, що ознайомив його з безпековою ситуацією в регіоні, а також домовився докладати спільних зусиль для мирного врегулювання війни на Донбасі.
Ще наприкінці січня Бенко заявляв, що його країна вважає недоцільним розміщувати на своїй території додаткові сили НАТО. Посадовець тоді зазначав, що досі вірить в дипломатичний шлях розв'язання проблеми.
Визнання «Л/ДНР»
Увечері 21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав самопроголошені «ЛНР» та «ДНР». До цього закликала Держдума РФ та бойовики на окупованих територіях Донбасу.
Підписати указ Путіна до Москви приїхали ватажки «ДНР» та «ЛНР» — Денис Пушилін і Леонід Пасічник. Тоді ж Путін укотре заявив, що, мовляв, Україна не бажає виконувати Мінські домовленості й не зацікавлена в мирному розв'язанні конфлікту.
Окрім того, він вважає, що Росія нібито «зробила все для збереження територіальної цілісності України, всі ці роки наполегливо боролася за виконання» Мінських угод.
22 лютого Держдума РФ і «парламенти» самопроголошених «республік» «ратифікували» договори про співпрацю — їх уклали на 10 років (з автоматичним продовженням ще на п'ять років). Після цього Путін підписав наказ про введення російських військ на окуповані території.
Низка країн засудила визнання «республік», Сполучені Штати оголосили про нові санкції проти самопроголошених «Л/ДНР», а Велика Британія вже навіть ввела санкції проти РФ.