Угорщина стала першою в ЄС, чий посол вручив вірчі грамоти Лукашенку після 2020 року
Пані посол Угорщини Зіта Ілона Бенчик вручила вірчу грамоту самопроголошеному президентові Білорусі Олександру Лукашенку. Так, Угорщина стала першою країною—членом Європейського Союзу, яка зробила це після 2020 року.
Про це повідомила БелТА.
Лукашенко переконаний, що Угорщина є «давнім та надійним другом» Білорусі. За його словами, відносини країн «пройшли випробування часом».
«Готові до продовження діалогу з Угорщиною для деескалації напруженості в регіоні шляхом розв'язання спірних питань лише мирними переговорами», — заявив самопроголошений президент.
Угорщина стала першою країною-членом ЄС, чий посол вручив вірчу грамоту самопроголошеній владі Білорусі після виборів 2020 року.
Також під час зустрічі вірчі грамоти Лукашенкові вручили посли Казахстану, Єгипту, Зімбабве, Екваторіальної Гвінеї, Анголи, Уганди, Камбоджі, Філіппін, Йорданії та Колумбії. Тепер представники цих країн розпочнуть дипломатичну службу в Білорусі.
Відносини Білорусі з ЄС
З жовтня 2020 року Євросоюз почав вводити нові обмеження проти Білорусі. Це робили у відповідь на фальсифікацію президентських виборів у серпні 2020 року, залякування та жорстокі репресії щодо мирних демонстрантів, членів опозиції та журналістів.
Санкції посилили після того, як росія розпочала повномасштабну війну проти України. Білорусь не відправляла до України власних військ, однак надала свою територію для армії рф. Також Лукашенко активно підтримує політику президента росії володимира путіна.
Наразі відомо, що обмежувальні заходи ЄС щодо Білорусі діятимуть до 28 лютого 2024 року. У санкційному списку перебувають 195 людей, включно з самопроголошеним президентом, та ще 34 організації.