Україна почала консультації в Радбезі ООН щодо подій у Криму

МЗС заявляє про початок консультацій в Раді безпеки ООН щодо ситуації в анексованому Криму.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на нараді у президента з керівниками силових відомств та МЗС.

Постійне представництво України в організації також заявляє про проведення консультацій у Радбезі ООН.

Клімкін зазначив, що через посольства та дипломатичні установи було доведено чітку позицію України. Міністр повідомив, що вже провів низку телефонних розмов.

«Особливу увагу ми будемо приділяти міжнародним організаціям. За вашим дорученням почали консультації в Раді безпеки ООН, але також зробимо особливий акцент на ОБСЄ, Раді Європи, і звичайно Європейському союзі», – наголосив він.

Як зазначає прес-служба президента, Клімкіну було наказано доручити  керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН та детально проінформувати про розвиток подій.

«Слід звернутися до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ максимально посилити присутність спостерігачів ОБСЄ в районі адміністративного кордону з Кримом та вимагати від російської сторони, окупаційних військ допустити представників СММ ОБСЄ до об’єктів в Криму», – сказав Порошенко на нараді.

Президент також доручив забезпечити можливість відвідання захоплених в Криму громадян України з боку представників міжнародних правозахисних організацій та Уповноваженого України з прав людини для перевірки умов утримання та захисту інтересів.

«Прохання до МЗС та до Прикордонної служби звернутися до громадян України з проханням утриматися зараз від відвідання Криму у зв’язку з численними провокаціями, які чиняться проти громадян країни. Від мене до громадян України це прохання особисте», – сказав президент.

У четвер після наради з керівниками силових структур Порошенко наказав привести у боєготовність силовиків на адмінкордоні із Кримом і на Донбасі. Прикордонники уже приводять у боєготовність підрозділи на адмінмежі із Кримом.

Держприкордонслужба рекомендувала українцям не їздити до Криму.

Нагадаємо, 10 серпня ФСБ Російської Федерації заявила про затримання «організатора терактів» і ліквідацію «агентурної мережі Головного управління розвідки Міністерства оборони Збройних сил України», одним з яких начебто є громадянин України Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області.

Путін звинуватив Україну «в терорі»

Владімір Путін заявив, що українська влада «перейшла до практики терору» i назвав «безглуздою» заплановану зустріч «нормандської четвірки». Так він прокоментував заяву ФСБ про запобігання терактам в анексованому Криму, які нібито готувала українська розвідка.  Також Путін повідомив про 2 загиблих силовиків ФСБ.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко заявив, що звинувачення російською стороною України у тероризмі та диверсіях на території окупованого Криму є безглуздими та цинічними.

Раніше ФСБ заявило про затримання співробітників Головного управління розвідки Міноборони України.

Російське агентство «РИА Новости» із посиланням на джерела повідомило, що в окупованому Криму затримали сім українців за підозрою «в підготовці теракту». Генштаб Збройних сил України називає заяви ФСБ провокацією.