Україна розраховує реструктуризувати євробонди Києва без згоди комітету кредиторів - ЗМІ
Українська влада розраховує досягти угоди про реструктуризацію єврооблігацій Києва на 550 млн доларів без попередньої згоди комітету кредиторів, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на своє джерело в уряді.
Як пояснили, під час переговорів з комітетом кредиторів сторони були близькі до угоди, однак угода була заблокована одним з великих власників єврооблігацій. В результаті було вирішено звернутися до всіх утримувачам євробондів столиці схвалити реструктуризацію без згоди спеціального комітету.
«Уже є відповідне рішення Київради, уряд його схвалює. Розпочато юридична підготовка, тому пропозиція, швидше за все, буде зроблено протягом тижня», - повідомило джерело. За його словами, Київ уже визначився з організатором угоди. Ім'я організатора співрозмовник агентства не уточнив.
Раніше повідомлялося, спеціальний комітет власників єврооблігацій Києва відхилив умови реструктуризації єврооблігацій столиці на 550 млн доларів, що припускають обмін їх на суверенні єврооблігації з відстрочкою погашення на чотири роки, зниженням ставки до 7,75% річних і заміну 25% основної суми боргу державними деривативів України.
Умови, зокрема, припускають обмін єврооблігацій столиці з погашенням в 2015 і 2016 рр. на загальну номінальну суму 550 млн доларів на єврооблігації України з погашенням в 2019 і 2020 рр. на 412 млн 500 тис. Нараховані за облігаціями відсотки будуть капіталізовані і додані до основної суми нових облігацій.
Єврооблігації Києва включені до периметру боргової операції, передбаченої програмою розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду.
Водночас Кабінет міністрів України доручив випустити нові єврооблігації та державні деривативи в рамках завершення реструктуризації 11 випусків суверенних і трьох випусків гарантованих державою єврооблігацій Фінінпро.
Відповідний указ №912 від 11 листопада 2015 оприлюднений на веб-сайті уряду.
22 вересня, Кабінет міністрів України прийняв розпорядження № 978 «Про початок процедури реструктуризації державного і гарантованого державою боргу і його часткового списання».
Єврооблігації — це борговий цінний папір на пред’явника, що випускається позичальником (як правило, в іноземній валюті) для отримання довгострокової позики на євроринку.