Українські археологи знайшли більше 20 унікальних прикрас золота скіфів

Співробітники Музею археології Харьківського національного університету знайшли у Полтавській області більше 20 унікальних золотих прикрас Скіфського золота, передає Громадське. Кременчук.

Знахідку було зроблено у Котелевському районі Полтавської області на місці Більського городища (7-4 ст. до н.е.). Це сталося в останні дні експедиції у одному майже непримітному кургані на некрополі Скоробір.

«Ми повинні змиритися з тим, що більшість курганів було розграбовано ще в давнину. Але тут збереглися цікаві золоті бляшки різних видів, якими прикрашали костюми. За нашими оцінками, вони відносяться до середини третьої чверті VII століття до нашої ери і являють собою зразки ранньоскіфського мистецтва», розповідає Ірина Шрамко, директор Музею археології Харьківського національного університету.

Зараз, за ​​її словами, в розграбованому ще в давнину кургані знайдено 22 бляшки, деякі  з ніх – повністю вцілілі.

«Враження, звичайно, сильні, я ніколи не знаходив стільки золота», каже старший науковий співробітник Музею археології Харьківського національного університету Станіслав Задніков.

За словами Заднікова, його попередні знахідкі обмежувалися однією золотою прикрасою. Крім того, зображення гірського козла на знайдених бляшках, кажуть археологи,  дуже рідкісне.

«Бляхи із таким зображенням знаходили на Правобережжі, на середньому Дністрі, на Кавказі. Але на Лівобережжі вони знайдені вперше», розповів археолог.