Тільки для дівчат: Що таке концепт-стор і навіщо магазину приховувати адресу? — БІЗНЕС-ПЛАН

Навіщо магазину приховувати свою локацію? Як вибудувати справжню клієнтську лояльність? Що таке концепт—стор? Досліджуємо у Бізнес—плані.

Три з половиною роки тому Анастасія Мальцева та Анна Шепілова звільнились з роботи, щоб здійснити свою давню мрію — відкрити концептуальний магазин одягу, взуття та аксесуарів.

Концепт-стор (в перекладі з англійської — «багатофункціональний магазин») — мультибрендовий бутик, атмосфера і асортимент якого передають певний світогляд, концепт.

Унікальність концепт-стору «Окно во Двор» полягає в тому, що тут під одним дахом зібрано речі більш ніж 200 українських дизайнерів. Основна цільова аудиторія «Окно во Двор» — це дівчата 25 — 35 років. Ціни в магазині нижчі, ніж в мас-маркеті. Та орієнтовані на достаток покупця «середній» та «середній+».

Середній чек в концепт-сторі становить 1200 гривень або 44 з половиною долари. У будні сюди заходить близько 30 покупців, у вихідні та свята — до 100. Співвідношення офлайн і онлайн продажів — 65 до 35.

Як дівчатам, не маючи ані досвіду, ані спеціальної освіти, вдалося запустити власне виробництво одягу та взуття і зібрати в одному магазині кількасот вітчизняних дизайнерів? Скільки знадобилося інвестицій для такого стартапу? І що допомагає залишатися конкурентноспроможним магазину, який позиціонує себе як Secret place? (Secret place в перекладі з англійської означає секретне місце)

«Інвестиціями були наші власні вкладення, яких було в цілому на двох близько 25000 грн. Ми знали, на яку суму нам потрібно орієнтуватися по доходу на місяць, щоб покривати наші витрати. Був список брендів, які ми запросимо. У нас уже була презентація наша і логотип», — згадують дівчата.

З ремонтом вони впоралися якраз до дня відкриття магазину. Власних заощаджень вистачило на оренду приміщення, закупівлю будматеріалів та деякого обладнання. А ось меблі вже привезли з дому.

Концепт-стор знайшов постійних клієнтів. І всі вкладені в проект інвестиції окупилися вже через півтора місяці. А через півтора року магазин змушений був змінити прописку та відсвяткувати ще одне новосілля — у старому форматі всі товари уже не вміщалися! Так з 20 квадратів концепт-стор українських брендів виріс до 60 кв. м.

Перший концептуальний магазин був відкритий в центрі Мілана в 1967-му році італійським стилістом Еліо Фіоруччі. Окрім традиційних люксових марок, він почав продавати незвичайний для того часу одяг. Наприклад, із пластику або тканин кислотних кольорів. А майже через 25 років у столиці світової моди з'явився концептуальний бутик Corso Como, який повністю змінив традиційні уявлення про магазин одягу. В одній будівлі пропонувалися одразу одяг, аксесуари, парфумерія, предмети інтер'єру. Також в ній розташувалися музичний відділ, ресторан, бар, книжковий магазин і художня галерея.

А тим часом з моменту відкриття «Окно во Двор» кількість дизайнерів, з якими співпрацює концепт-стор, збільшилася з 10 (десяти) до 200 (двохсот)! Сьогодні вітчизняні виробники приваблюють покупців не тільки якістю, а й ціною.

Дівчата розкривають кілька секретів. Наприклад, що не варто нехтувати роботою мерчендайзера. Адже правильне розташування асортименту одягу в приміщенні магазину — запорука того, що відвідувачі не підуть з порожніми руками.

Мерчендайзер (англ. Merchandiser — торговець) – людина, яка відповідає за викладку товару на полицях магазину і розташування його в найбільш сприятливих для покупки місцях.

Щоб вигідно виділятися серед своїх конкурентів, команда концепт-стору  насамперед робить акцент на якісному сервісі та ексклюзивній продукції. Тому критерії, за якими річ може отримати право красуватися на манекені, постійно стають жорсткішими:

— одяг має бути переважно з натуральних тканин;

— важлива наявність повної розмірної сітки;

— цінова політика не повинна виходити за сегмент «середній», «середній +».

«Усім новим дизайнерам ми даємо випробувальний термін. Місяць — півтора в залежності від сезону. Протягом цього часу ми дивимося, прижився дизайнер і його колекція в нашому магазині чи ні, Можливо, потрібно зробити пересортовування за кольором, розміром, або просто повернути і розірвати відносини, тому що не вигідно ні нам, ні виробнику, щоб товар довго висів», — пояснюють співвласниці магазину.

З моменту народження магазину «Окно во Двор» Аня і Настя горіли ідеєю про власне виробництво одягу та взуття! І тільки через 2 роки, зміцнівши фінансово, дівчата, нарешті, змогли втілити давню мрію. Першим дизайнерським проектом Насті та Ані стали елегантні туфлі-човники, зшиті за ескізами дівчат. А згодом з’явились і авторські сукні. Навіть, цілі колекції.

Капсульна колекція – це невелика лінійка товарів, розроблена брендом у співпраці з запрошеним дизайнером або знаменитістю. Зазвичай включає в себе від 6 до 10 моделей, об'єднаних спільною темою або ідеєю.  Сенс капсули полягає в тому, щоб всі речі, які входять до неї, включаючи взуття та аксесуари, поєднувалися між собою і дозволяли створювати безліч різних образів.

Також для залучення клієнтів магазин «Окно во Двор» запускає платну промо рекламу в соціальних мережах. За тиждень вона може привести понад 1000 підписників на одну сторінку. І тим самим збільшити продажі. Нині у Facebook на сторінці «Окно во Двор» уже понад 36 000 фоловерів, в Instagram – 27 000.

«Бізнес-план» — проект Hromadske.ua спільно з Currenttime.tv про реальні історії з життя малого та середнього бізнесу в Україні.