Україна додала в енергосистему 1,5 ГВт додаткових потужностей із запланованих 1,7 ГВт

В Україні триває наймасштабніша за всю історію ремонтна кампанія в енергетиці. Із запланованих 1,7 ГВт додаткових потужностей в енергосистему вже додані 1,5 ГВт.

Про це зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Такого результату досягли зокрема завдяки модернізації енергоблоків теплової генерації та відновленню роботи гідроагрегатів на гідроелектростанціях. Також енергетики ремонтують об’єкти атомної генерації, яка буде відігравати ключову роль у виробництві світла, як і торік.

Атомна енергетика наразі виробляє понад 50% електроенергії в Україні навіть після виходу з системи Запорізької АЕС. Протягом наступного опалювального сезону на повну потужність працюватимуть усі 9 блоків АЕС, які є на підконтрольній Україні території.

Також тривають ремонти на об’єктах теплової генерації. Згідно з планом, теплова генерація буде готова видавати в систему 4,5 ГВт потужності.

«Гідрогенерація також була предметом системних атак ворога. Ми рухаємось у напрямку її відновлення і плануємо вийти на понад 2 ГВт потужності», — зазначив міністр.

Яким був минулий опалювальний сезон?

В «Укренерго» розповідали, що росіяни випустили понад 1200 ракет і дронів по ключових енергетичних об'єктах. Понад 250 із них влучили в ціль і пошкодили 43% магістральних мереж. Різного ступеня ушкоджень зазнали й усі теплові та гідроелектростанції.

Над відновленням пошкоджених об'єктів працювали понад 1500 фахівців. Також керівництво вело перемовини з різними країнами, щоб знайти нове обладнання замість знищеного. «Укренерго» отримало майже 500 одиниць обладнання.

У розвідці Міноборони Великої Британії зазначали, що кампанія рф проти української енергосистеми, найімовірніше, провалилася. росія завдавала ударів по енергооб'єктах із жовтня 2022 року. Масштабні атаки стали рідкістю з початку березня 2023 року, але менші атаки тривають.

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявляв, що на завершення опалювального сезону 2022-2023 років Україна виходить із профіцитом потужності в енергосистемі й достатніми запасами газу та вугілля. Попри російські атаки, українські енергетики змогли зберегти енергосистему цілісною.