Україна мала припинити участь у Мінських переговорах після загибелі чотирьох військових на Донбасі — Безсмертний

Після загибелі чотирьох військових на Донбасі Україна повинна була припинити участь в Мінських переговорах, поки не збереться «нормандський формат».

Таку думку висловив представник України в робочій підгрупі з політичних питань в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний в ефірі телеканалу «ATR».

«На мій погляд, після подій в Павлополі перше, що треба було сказати: Україна призупиняє роботу в мінському процесі до моменту, поки не буде зібраний нормандський формат», — сказав Безсмертний.

Він зазначив, що ймовірність зустрічі в «Україна, Німеччина, Франція, РФнормандському форматі» лідерів держав-учасників «малоймовірна до виборів в Росії», які відбудуться восени.

«Вони хочуть витримати цей настрій електорату для того, щоб зберегти вплив «Єдиної Росії» і Путіна як політика в Росії», — пояснив Безсмертний.

Нагадаємо, вдень 6 серпня стало відомо, що бойовики обстріляли позиції Збройних сил України з ручного протитанкового гранатомета та великокаліберного кулемета в районі населеного пункту Павлопіль, внаслідок чого загинули четверо українських військових.

У зв’язку з цим президент України Володимир Зеленський закликав лідерів «нормандської четвірки» якомога швидше зібратися для відновлення перемовин, а також вранці 7 серпня подзвонив президенту Росії Володимиру Путіну.

Пізніше у Кремлі прокоментували телефону розмову лідерів країн. При цьому Путін підкреслив, що «для деескалації конфлікту необхідно, перш за все, виключити подальші обстріли українськими військами населених пунктів Донбасу». А також для припинення вогню у Кремлі вимагають «надання ДНР і ЛНР особливого статусу». Це передбачає внесення змін до Конституції України, але Зеленський зазначив, що не бачить необхідності змінювати Основний закон.

 8 липня президент України Володимир Зеленський запропонував Путіну провести переговори у Мінську за участі лідерів США, Німеччини, Франції та Великої Британії. При цьому Зеленський наголосив, що Україна не відмовляється від будь-яких дипломатичних форматів для врегулювання ситуації на Донбасі.

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.