Україна на «Іграх нескорених» виборола ще 7 медалей, зокрема 4 — золоті

За другий і початок третього змагальних днів «Ігор нескорених—2023» у Дюссельдорфі українська збірна здобула чотири золоті, дві срібні та одну бронзову медалі.

Протягом другого дня змагань, 11 вересня, українці отримали чотири медалі:

  • золоту медаль для України виборов Микола Заріцький, зайнявши перше місце зі штовхання ядра в категорії IF1;
  • дві срібні медалі здобули Володимир Гера з метання диска в категорії IF7 і Максим Дмитраш зі стрибків у довжину в категорії IJ5;
  • бронзову виборов Віталій Бородавка, фінішувавши третім у забігу на 100 метрів у категорії IT7.

А на третій день, який лише почався, Україна вже має три золоті медалі:

  • Володимир Товкис переміг у веслуванні на тренажерах у категорії IR3;
  • Назар Вознюк зайняв перше місце з веслування на тренажерах у категорії IR2;
  • Микола Заріцький зайняв перше місця з веслування на тренажерах у категорії IR5.

Окрім веслування на тренажерах, у третій день змагань учасники також виступають у баскетболі на візках. Команда України у своєму першому матчі вже перемогла команду Канади.

Команда України перемогла команду Канади в баскетболі на візках, 12 вересня 2023 рокуFacebook / Invictus Games: Team Ukraine

Загалом в українських конкурсантів уже 13 медалей, бо в перший день вони вибороли 6: золоту (Олександр Маковей), 3 срібні (Володимир Гера, Микола Заріцький і Максим Зубов) і 2 бронзові (Володимир Товкис і Вадим Мазніченко).

Що це за змагання?

В іграх, заснованих принцом Гаррі, беруть участь поранені військовослужбовці в таких видах спорту, як баскетбол на візках, волейбол сидячи та веслування в залі. «Invictus» із латини означає «непереможний», «незламний» або «нескорений».

Перші «Ігри нескорених» відбулися 2014 року в Олімпійському парку королеви Єлизавети в Лондоні. Україна вперше отримала право взяти участь в «Іграх нескорених» 2017 року в Торонто як союзник НАТО в миротворчих операціях по всьому світу, а також через військові дії на сході України.