Україна отримала перший турецький безпілотник Bayraktar TB2. Через них Путін колись зіпсував Туреччині туристичний сезон

Військово—морські сили Збройних сил України отримали перший турецький безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

Очільник відомства Андрій Таран також повідомив, що зараз тривають приймальні випробування комплексу в місці базування.

Відомство очікує, що дрони дозволять налагодити спостереження й прикриття узбережжя та акваторій Чорного і Азовського морів, а ще дозволять уражати надводні та наземні об’єкти супротивника високоточними засобами.

Раніше президент Володимир Зеленський казав, що безпілотники Bayraktar дозволять посилити морську авіацію України.

На початку червня The Wall Street Journal писало, що рішення Анкари продати Україні ці дрони викликало обурення в Кремлі й стало причиною зупинення авіасполучення між РФ і Туреччиною. Це, своєю чергою, вдарило по турецькому туристичному сезону.

А втім, з 22 червня Росія вирішила відновити повномасштабне авіасполучення з Туреччиною.

Що це за безпілотник?

Bayraktar TB2 — турецькі ударні оперативно-тактичні дрони з великою тривалістю польоту. Вони здатні вражати цілі високоточними бомбами. У січні 2019 року Україна домовилася про першу поставку цих безпілотників. А в березні 2020 року вони заступили на службу в українській армії.

У 2021 році ЗСУ планували закупити ще п'ять таких дронів. Загалом же Україна хоче придбати у Туреччини 48 цих апаратів. Крім цього, Україна й Туреччина розглядають можливість спільного виробництва дронів в Україні.

Дрони Bayraktar TB2 називають однією з причин переможного наступу армії Азербайджану в Нагірному Карабаху. Баку, яке має дружні стосунки з Анкарою, завдяки цим дронам отримало технологічну перевагу над вірменськими силами.

Bayraktar використовували й у громадянському конфлікті в Лівії — там Туреччина і Росія підтримують різні сили. Так, застосування турецьких дронів дозволило розбити російських найманців із ПВК «Вагнера» і знищити російські зенітні установки «Панцир С-1».