Україна отримає 2,5 млрд гривень від Світового банку на боротьбу з COVID-19 ㅡ МОЗ

Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР, входить до структури Світового банку) надасть Україні 2,5 мільярда гривень на боротьбу з COVID—19, зокрема на закупівлю вакцин.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я України Світлана Шаталова на брифінгу 22 квітня.

За її словами, уряд вже погодив запропоновану МОЗ угоду про позику в межах проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні».

На що підуть гроші?

Як зазначила заступниця глави МОЗ, документ передбачає близько 840 мільйонів гривень на закупівлю вакцини проти COVID-19. Також у додатковій угоді йдеться про її логістику, закупівлю обладнання для її зберігання, холодових ланцюгів та тренінгів для з утилізації відходів.

Зокрема МОЗ має закупити нове обладнання для заміни чинних холодильників у мобільних пунктах вакцинації та Визначення послідовності первинної структури біополімерів. Таке дослідження потрібне, щоб виявити, які циркулюють штами і субтипи вірусусеквенування штамів походження вірусу. Також близько 900 мільйонів грн отримає загальний фонд держбюджету «за виконання DLI-показників», каже Шаталова.

Вакцинація в Україні

Вакцинація проти коронавірусу триває у нас із 24 лютого. Наразі роблять щеплення медикам, військовим, правоохоронцям, літнім людям.

Вакцинують препаратом CoviShield (500 тисяч доз), що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні.

Також почали робити щеплення китайським препаратом CoronaVac (200 тисяч доз) та американським Pfizer (117 тисяч доз).

Крім того, Україна очікує на 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї. А також уряд домовився про постачання 10 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.