Україна почала збирати дані для евакуації водіїв вантажівок, які застрягли на кордоні з Польщею

Україна почала збирати дані для евакуації водіїв вантажівок, які застрягли на кордоні з Польщею. Вивозити будуть усіх, хто висловить таке бажання.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

«У нас уже вичерпався час на погодження компромісів. Зараз наші водії при мінусовій температурі потерпають від дій кількох людей, що заблокували кордон за згоди місцевої влади», — зазначив посадовець.

Деркач стверджує, що на робочому та офіційних рівнях неодноразово порушували питання щодо харчування, чергування «швидких», пожежних машин, належних санітарних умов.

«Цього всього немає. Натомість і надалі бачимо повідомлення про погодження продовження протесту з боку місцевої влади», — наголосив він.

За словами посадовця, Україна буде вивозити всіх, хто висловить таке бажання. Серед водіїв і перевізників уже поширили форму для заповнення про евакуацію.

«За останні три тижні питання блокади порушувалось на всіх можливих рівнях, десятки листів, зустрічей. Ми запропонували низку компромісів, польський уряд та Єврокомісія їх знають. Але домовитись про щось можливо лише тоді, коли є бажання домовлятись, а не лише бажання блокувати кордон», — додав Деркач.

Ситуація на кордоні

Станом на 9 ранку 24 листопада продовжується блокування трьох напрямків на кордоні з Польщею: «Ягодин», «Рава-Руська» та «Краківець». Там, за інформацією польських прикордонників, у бік України в черзі перебувають 2300 вантажівок, розповів у коментарі hromadske речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Згідно з інформацією, яку надали польські прикордонники, станом на ранок 24 листопада навпроти пункту пропуску «Шегині» в біг України на території Польщі перебувають 1400 вантажівок.

Демченко також уточнив, що на кордоні зі Словаччиною рух вантажівок розблокований.

Чому страйкують польські перевізники?

Причиною стала «надмірна конкуренція» після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в е-чергу в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.

Частина протестувальників 13 листопада зустрілася з представниками українського та польського урядів. Однак переговори не розв'язали проблему, і перевізники продовжили блокувати польсько-український кордон.

У травні польські автоперевізники також страйкували, заблокувавши під’їзні шляхи до Дорогуська. Вони вимагали повернути для українських перевізників видачу дозволів на міжнародні вантажні перевезення, а також застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо польських перевізників.