Україна, Польща та Велика Британія офіційно створили альянс: нові деталі
Україна, Польща та Велика Британія офіційно запустили новий тристоронній формат співпраці для зміцнення безпеки нашої країни на тлі російської агресії та розвитку торгівлі між державами.
Про це йдеться в спільній заяві країн, оприлюдненій на сайті Міністерства закордонних справ України.
У ній зазначається, що ці три країни посилюватимуть спільну роботу «для забезпечення стабільності та посилення стійкості України, зміцнюючи демократію на кордоні у Східній Європі».
З цією метою вони розробили тристоронній меморандум про співпрацю. Це має продемонструвати відданість Великої Британії та Польщі співробітництву щодо найпріоритетніших питань підтримки України, йдеться в документі.
«Ми повторюємо, що кожна європейська держава вільна обирати або змінювати свої заходи безпеки, зокрема договори про союз, і що жодна держава не може розглядати будь-яку частину Європи як сферу свого впливу», — наголошують міністри закордонних справ трьох країн нового альянсу.
Вони додають, що разом працюватимуть над підтримкою Кримської платформи, посиленням кібербезпеки та енергетичної стабільності, протидією дезінформації тощо.
Велика Британія та Польща пообіцяли й надалі підтримувати Україну, перебуваючи «в єдності перед російською агресією, що триває», та бути повністю відданими тому, щоб підтримати український народ у захисті суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.
Що передувало?
Створення нового тристороннього альянсу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба анонсував ще 1 лютого. Він зазначав, що офіційно оголосити про створення нового формату мали 2 лютого, але міністерка закордонних справ Великої Британії захворіла на COVID-19, тож цю заяву перенесли на потім.
Кулеба розповідав, що в межах альянсу країни співпрацюватимуть в галузях торгівлі, інвестицій, енергетики, зокрема відновлюваної. За його словами, новий формат — це «пасок безпеки та процвітання».
Він також нагадав, що це не перший подібний альянс. Так, Україна вже входить до «Люблінського трикутника» з Польщею і Литвою, «Квадриги» з Туреччиною та «Асоційованого тріо» з Грузією і Молдовою. За словами міністра, усі ці формати успішно розвиваються і вже сьогодні приносять Україні конкретні переваги.