Україна повернула з полону ще 130 захисників та захисниць. Більшість із них обороняли Маріуполь
Україна в межах чергового обміну полонених повернула 130 людей — 126 захисників та 4 захисниць. Більшість із них обороняли Маріуполь.
Про це повідомили голова Офісу президента Андрій Єрмак та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
З полону повернулися 45 військовослужбовців Збройних сил, 25 — Нацгвардії, 23 — Держприкордонслужби, 21 — Військово-морських сил, по 8 — територіальної оборони та Державної спеціальної служби транспорту.
Серед звільнених є 87 захисників Маріуполя, 71 із них — з «Азовсталі». Також вдалося повернути захисників, яких узяли в полон у районі Бахмута й Соледара — загалом 35 людей з Донецького напрямку. Більшість звільнених українців мають поранення та хвороби, набуті в боях і полоні. Наймолодшому звільненому ще не виповнився 21 рік, найстаршому скоро буде 64 роки.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що з початку повномасштабного вторгнення з російського полону вже вдалося звільнити 1993 українців.
Полонені українці
У грудні росія підтвердила, що тримає в полоні 3392 українських військових, заявила уповноважена президента України з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька. Водночас в Україні приблизно 15 тисяч людей вважаються зниклими безвісти, серед них багато цивільних.
Посадовиця казала, що наразі невідомо, що сталося зі зниклими безвісти — чи перебувають вони в полоні, вивезені з окупованих територій, а чи вбиті.
Після цього сталася ще низка повернень полонених. Так, попередній обмін полоненими відбувся 16 лютого. Додому повернули ще 101 людину: 100 військовослужбовців та одного цивільного. Серед звільнених бійців були нацгвардійці, прикордонники та військові Збройних сил. 94 з них — оборонці Маріуполя, включно з 63 воїнами з «Азовсталі».
З листопада в Україні почав діяти закон, що гарантує соціальний і правовий захист громадянам, які перебували в полоні окупантів. Зокрема громадяни, які перебували в полоні, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.