Україна провела черговий обмін полоненими: додому повернулися 116 людей

4 лютого відбувся черговий обмін полоненими. У його результаті повернули додому 116 людей, зокрема оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, снайперів з Бахмутського напрямку.

Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Він додав, що також вдалося повернути 87 воїнів Збройних сил України, двоє з яких — бійці Сил спеціальних операцій ЗСУ. Крім того, з російського полону Україна звільнила 8 тероборонівців, 7 нацгвардійців, 6 працівників Нацполіції, 5 прикордонників, двох військових із Військово-морських сил ЗСУ та одного представника ДСНС.

За словами Єрмака, серед звільнених — двоє офіцерів та 114 рядових і сержантів.

«23 звільнені оборонці мають поранення або хворі, дехто втратив кінцівки внаслідок обморожень. Наймолодшому з визволених воїнів нещодавно виповнився 20 років, найстаршому — 62 роки», — повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Крім того, вдалося повернути тіла загиблих іноземних волонтерів-добровольців — Крістофера Метью Перрі з Великої Британії та новозеландця Ендрю Тобіаса Метью Бегшоу. Також повернули тіло загиблого воїна-добровольця Євгенія Кулика — українця, який служив у Французькому іноземному легіоні та після 24 лютого повернувся захищати Україну.

Обмін полоненими

Попередній обмін полоненими відбувся 8 січня. У його результаті вдалося повернули додому 50 українських воїнів. Загалом додому повернулися 33 офіцери та 17 рядових і сержантів.

Україна тоді повернула бійців зі Збройних сил України, Сил територіальної оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Військово-морських сил та Сил спеціальних операцій.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що станом на 8 січня загалом від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну додому повернулися 1646 людей.

Полонені українські бійці

Наприкінці грудня росія підтвердила, що тримає в полоні 3392 українських військових, заявила уповноважена президента України з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька. Водночас в Україні приблизно 15 тисяч людей вважаються зниклими безвісти, серед них багато цивільних.

Посадовиця каже, що наразі невідомо, що сталося зі зниклими безвісти — вони теж перебувають у полоні, вивезені з окупованих територій чи вбиті.