Україна в червні може отримати статус кандидата на вступ до ЄС. Що для цього ще потрібно?

Віцепрем’єрка з європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна може отримати статус кандидата на вступ до Європейського Союзу в червні 2022 року.

Про це вона 9 квітня повідомила у Twitter.

«Україна отримала опитувальник для членства в ЄС. Ми вже зробили велику підготовчу роботу, тому готові діяти швидко. Очікуємо на отримання статусу кандидата в червні», — написала посадовиця.

Напередодні президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час візиту до Києва передала Володимиру Зеленському анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство у ЄС, повідомляла пресслужба Офісу президента.

«Україні місце у європейській родині. Ми чули цю дуже важливу заяву від усього вашого народу. І ми даємо позитивну відповідь на ваш запит. Ваша дорога до ЄС починається. Вже впевнена — це близька стежка», — зазначила президентка Єврокомісії.

Передаючи опитувальник президентові України, Урсула фон дер Ляєн зауважила, що цей процес зазвичай триває роками, але у випадку України йдеться про тижні.

Що ще треба для отримання статусу кандидата?

Заступник голови Офісу президента Ігор Жовква в етері телемарафону розповів, що приблизно за тиждень уряд має заповнити опитувальник від ЄС для отримання статусу кандидата, цитує його слова Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

За його словами, Україні залишилося подати до Європейської комісії приблизно 30% інформації про стан вітчизняної енергетики, економіки тощо.

Президент дав доручення уряду за тиждень закінчити роботу з опитувальником. Оскільки Україна має позитивну оцінку виконання угоди про Асоціацію, то, за словами Жовкви, нам буде значно легше це зробити.

Відтак Єврокомісія має надати висновок відповідності Копенгагенським критеріям. Потім комісія передає цей опитувальник до Європейської Ради, і коли його схвалять, Україні нададуть статус країни-кандидата й почнуться перемовини про вступ до ЄС.