Україна відновлює експорт електрики до Польщі. Власні потреби повністю забезпечені — «Укренерго»
З 12 квітня Україна відновила експорт електроенергії до Польщі — до 75 МВт у різні години.
Про це йдеться в повідомленні «Укренерго».
До цього Україна також почала експортувати електроенергію в Молдову — 30-95 МВт у різні години. В «Укренерго» наголошують, що станом на 12 квітня виробництво електроенергії повністю забезпечує потребу споживачів, в енергосистемі наявний достатній резерв потужності.
Наразі ключовим пріоритетом для «Укренерго» є відновлення надійності живлення. Для цього ремонтні бригади проводять відновлювальні роботи на всіх об’єктах високовольтної мережі, які зазнали російських атак.
З моменту атаки 9 березня було повернуто в роботу 5 магістральних ліній та частково відновлено обладнання 9 підстанцій різного класу напруги. Відновлювальні роботи тривають.
«Просимо, якщо є змога, переносити використання потужної техніки в нічні та денні години. Це дозволить зменшити навантаження на енергосистему, яка зазнала тяжких пошкоджень через ворога й досі продовжує відновлюватися», — закликали в «Укренерго».
Що передувало?
Нагадаємо, під час підготовки до опалювального сезону 2022/23 років, який, як влада України й прогнозувала, був «найскладнішим за роки незалежності», уряд розраховував, що саме експорт електрики до сусідніх країн дасть змогу збільшити валютний виторг із потенціалом у сотні мільйонів доларів прибутку щороку. Але російсько-окупаційні війська масово атакували енергетичну інфраструктуру України, через це влада була вимушена зупинити експорт електрики.
Влада наголошувала, що під час масованих атак, коли в Україні були масові аварійні та планові відключення, електроенергію за кордон не продавали.
В «Укренерго» повідомили, що станом на 10 квітня виробництво електроенергії повністю покриває споживання і зберігається достатній резерв потужності, обмеження споживання відсутні, а імпорт електроенергії — незначний. Тож уже з 11 квітня анонсували відновлення експорту електроенергії з першими постачаннями в Молдову.