Україна взяла до відома звіт HRW, яка звинуватила ЗСУ у застосуванні заборонених мін — МЗС
Україна взяла до відома звіт міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW), яка звинуватила ЗСУ у використанні заборонених протипіхотних мін. Цей звіт буде належним чином проаналізований причетними установами України.
Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України.
У МЗС наголосили, що Україна повною мірою виконує міжнародні зобов’язання, реалізуючи своє право на самозахист. Та, згідно з Конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищенняОттавською конвенцією, Україна знищила вже 3 млн протипіхотних мін, зокрема запаси надзвичайно небезпечних мін ПОМ-3.
«росія ж, напавши на Україну, використовувала і використовує увесь спектр заборонених мін, зокрема особливо небезпечні для цивільних міни ПОМ-3 "Медальйон"», — наголошує міністерство.
У МЗС зазначили, що українська сторона завжди виявляла відкритість до взаємодії з міжнародними неурядовими організаціями, зокрема з представниками HRW.
Так, від HRW очікують, що та буде тиснути на рф для негайного припинення війни проти України з використанням нею всього спектру негуманної зброї та повернення росії в міжнародне правове поле.
«Розраховуємо також, що HRW активно сприятиме Україні у справі консолідації міжнародних зусиль із надання допомоги нашій державі у сфері протимінної діяльності», — йдеться у повідомленні.
Про що йдеться?
Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала доповідь, у якій звинуватила українські війська у використанні заборонених протипіхотних мін ПФМ (їх іще називають «міни-пелюстки») в Ізюмі та навколо нього, коли ці території були тимчасово окуповані росією.
«російські війська неодноразово застосовували протипіхотні міни та вчиняли звірства по всій країні, але це не виправдовує використання Україною цієї забороненої зброї», — сказав Стів Гус, директор Відділу озброєнь Human Rights Watch.
Правозахисна організація звернулася по коментар до Міноборони, МЗС України та Офісу президента. У Міноборони відповіли, що Україна дотримується норм міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо заборони використання певного озброєння. Однак у відомстві заявили, що до завершення війни не можуть коментувати, які типи озброєнь використовувалися під час бойових дій.
Українські правозахисники — Харківська правозахисна група та Українська Гельсінська спілка з прав людини — заявили, що намагалися зупинити публікацію звіту. Звернулися до керівництва HRW та пропонували провести консультації з військовими з Міноборони, але без успіху.
«Незалежно від коректності дослідження, оприлюднення такого звіту несе значні репутаційні ризики для України та, безсумнівно, вплине на зусилля держави щодо забезпечення постачання західної зброї. HRW, як і Amnesty International, користуються значною громадською довірою в Європі та США, і такі звіти підживлюють російську пропаганду та підривають суспільну підтримку постійної військової допомоги Україні з боку західних урядів», — йдеться у заяві.