Україна закуповувала та возила дизельне пальне на окуповану ЗАЕС — очільник Міненерго

Міністр енергетики Герман Галущенко розповів, що Україна доставила на тимчасово окуповану росіянами Запорізьку атомну електростанцію близько 500 тонн дизельного пального.

Про це він заявив в інтерв’ю «Суспільному».

За його словами, пальне закуповував і доставляв на станцію «Енергоатом», щоб не сталася аварія.

«Ми просили домовитись про коридор, аби постачати туди, щоб коли сім разів був блекаут, у нас не сталася аварія», — пояснив Галущенко.

Водночас він визнав таку ситуацію «парадоксальною».

«По факту росіяни там контролюють, ну і хай везуть дизель, але вони цього не робили, а ми робили. Адже ми розуміли, якщо із цих семи блекаутів і один би стався і не вистачило б дизеля — це ядерна аварія», — наголосив міністр.

Що відомо про ситуацію на ЗАЕС

Експерти МАГАТЕ 22 вересня підтвердили, що рівень радіації на Запорізькій АЕС залишається в нормі. Там не змінився статус зовнішнього електропостачання: майданчик станції отримує електроенергію від останньої з чотирьох початкових ліній 750 кВ та однієї з шести вихідних ліній 330 кВ, підключених до енергосистеми України.

На ЗАЕС також планують пробурити додаткову свердловину, що дозволить забезпечити приблизно 250 кубічних метрів води на годину для підтримки охолодження реакторів і басейнів відпрацьованого палива в поточному стані зупинки, зазначили у МАГАТЕ.

Також фахівці МАГАТЕ розповіли, що енергоблоки №2 та №5 залишаються у стані «холодного зупину», а енергоблок №6 — у стані «гарячого».

За даними «Енергоатому», рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС — стабільний. Станом на 25 вересня він сягає відмітки 15,88 м. Водночас у двох каналах Запорізької ТЕС, звідки у разі необхідності підживлюється ставок ЗАЕС, упродовж останнього часу рівень води майже не падає. У компанії нагадали, що енергоблоки окупованої електростанції не працюють з вересня 2022 року.