Українці через «Дію» вже залишити 468 тисяч заявок про пошкоджене чи зруйноване майно — Федоров

Станом на сьогодні, 19 липня, громадяни України залишили 468 тисяч повідомлень через «Дію» про пошкоджене чи зруйноване майно внаслідок повномасштабної війни.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час пресбрифінгу у Бучі, передає кореспондентка hromadske з місця події.

Із 468 тисяч заяв по Україні органи місцевого самоврядування верифікували 160 тисяч заявок, додала Олександра Азархіна, заступниця глави Мінвідновлення.

Також українці вже подали 27 тисяч заявок про виплати за пошкоджене майно. Заяви надходять через «Дію», нотаріусів, ЦНАПи. Інформацію верифікує спеціальна міська комісія, наразі вже сформовано понад 500 таких комісій. Більш як 10 тисяч заявок на виплати зараз опрацьовуються. Відомо, що понад тисяча людей уже отримали гроші за пошкодження майна.

Наразі за програмою «єВідновлення» є можливість отримати до 200 тисяч гривень на відновлення пошкодженого майна, хоча в уряді розглядають збільшення цього ліміту через інші механізми.

Окрім того, Мінцифра зараз тестує виплати за цією програмою власникам знищеного житла. Зареєструватися на тестування можуть єдині повнолітні власники зруйнованої домівки у селі Мощун чи селищі Бородянка Київської області.

Детальніше про програму

Наразі програма «єВідновлення» сфокусована на відновленні житла, яке має незначні пошкодження. Подати заяву на допомогу можна в «Дії». Протягом місяця спеціальна комісія при громаді має ухвалити рішення щодо надання допомоги. Уряд закликає місцеві органи якомога швидше створювати комісії та підключатися до Реєстру пошкодженого й знищеного майна.

Скористатися послугою можуть усі громадяни України, чиє житло пошкоджене внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. Ідеться про квартири, приватні будинки та інші житлові приміщення, зокрема й кімнати в гуртожитках.

Взяти участь у програмі не зможуть люди, які вже відремонтували житло. Уряд працює над механізмом відшкодування. Поки що міністерство закликає зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій росії.

Докладніше про те, як отримати компенсацію, ми розповідали тут.