Українці найбільше пов'язують з корупцією Порошенка та його партію. А політиків з «бездоганною репутацією» не знають
Половина українців, яких у жовтні опитав Київський міжнародний інститут соціології, пов'язують корупцію з експрезидентом Петром Порошенком та його партією «Європейська солідарність».
Про це свідчать дані КМІС з опитування, проведеного 8-15 жовтня.
Поруч з таким негативним явищем як корупція «Європейська солідарність» найбільше асоціюється в опитаних українців з інтеграційним напрямком України в Європейський Союз.
Так, з корупцією «Євросолідарність» асоціюють 49% респондентів, а з євроінтеграцією — 53,5%.
У рейтингу корупції після «ЄС» далі йдуть:
- «Батьківщина» (32%);
- ОПЗЖ (31%);
- «Слуга Народу» (14%);
- «Опозиційний блок» (14%).
З євроінтеграцією найбільше після «ЄС» в українців асоціюються «Слуга Народу» (21,5%), «Батьківщина» (21%), «Голос» (11%).
«71% респондентів не змогли назвати хоча б одну партію, яка, на їхню думку, асоціюється з «бездоганною репутацією», — зазначає КМІС.
Серед персоналій найбільше з корупцією в українців асоціюються:
- Петро Порошенко (53%);
- Юлія Тимошенко (35%);
- Віктор Медведчук (29,5%);
- Юрій Бойко (24%);
- Володимир Зеленський (10%).
68% респондентів не можуть назвати жодного політика, який, на їхню думку, має «бездоганну репутацію». Найбільше у такому позитивному контексті згадували президента Зеленського (12%) та кандидата у мери Києва від «Голосу» Сергія Притулу (9%).
Загалом ситуацію в Україні її жителі оцінюють негативно: 69,5% вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, лише 21% — протилежної думки.
Три головні проблеми, на думку респондентів (яким пропонувався перелік):
- війна на Донбасі (63%);
- корупція (53%);
- безробіття (43%).
Для опитування КМІС методом особистого інтерв'ю залучили 1009 респондентів від 18 років, що мешкають у 73 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,1% для показників близьких до 50%, 2,7% – для показників близьких до 25%, 2,1% – для показників близьких до 12%, 1,4% – для показників близьких до 5%.