Українці почали менше підтримувати «ОПЗЖ» та «Голос». Найбільшу підтримку досі мають «Слуги Народу» — опитування

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися в другій половині квітня, найбільше людей проголосували б за партії «Слуга Народу» та «Європейська Солідарність». Попри значне зменшення підтримки, на третьому місці опинилась ОПЗЖ, а на четвертому — «Батьківщина».

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Зокрема, за даними соціологів, у порівнянні з лютим значно зросла підтримка партії «Слуга Народу» (+5,8% серед тих, хто визначився з вибором).

Також більше українців почали підтримувати «Громадянську Позицію» (+1,9%) та «Національний Корпус» (+0,7%).

Водночас найбільше рейтинг «впав» у партій «Опозиційна платформа ㅡ За життя» (–4,6%), «Батьківщина» (–3%) та «Голос» (–2,1%).

А от рейтинг партії «Європейська Солідарність» від лютого майже не змінився.

КМІС

Так, станом на 16–22 квітня найбільше людей проголосували б за партію «Слуга Народу» ㅡ її підтримали 21,3% серед тих респондентів, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором.

«Європейська солідарність» отримала 17,7% голосів, ОПЗЖ ㅡ 12,2%, «Батьківщина» ㅡ 10,2%. Також прохідний бар’єр змогла б подолати партія «Сила і Честь», яка має 7,6% голосів респондентів.

Кого б підтримали на виборах президента?

Якби вибори президента відбувались у другій половині квітня, найбільше людей проголосували б за Володимира Зеленського, пише КМІС. Він отримав 31,4% голосів респондентів, які збираються голосувати і визначилися з вибором.

На другому місці опинився лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко (18,1%). Далі — Юлія Тимошенко (11,9%), Ігор Смешко (10,4%) та Юрій Бойко (9,6%).

КМІС

Про опитування

Опитування проводили упродовж 16-22 методом Computer assisted telephone interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютераCATI. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитали 2003 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% — для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.