Українці подали понад 22 тисячі заяв на компенсацію за пошкоджене житло, місцевій владі треба прискоритися — Шмигаль
Українці подали вже понад 22 тисячі заяв на компенсацію за пошкоджене житло. Лідерами є Харківщина, Київщина та Миколаївщина. Водночас обробка заявок місцевою владою відбувається повільно.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 4 липня.
Він розповів, що у Фонді ліквідації наслідків збройної агресії акумульовано майже 62 мільярди гривень, з яких 23,7 млрд уже розподілені на відбудову. Зокрема, 4,4 млрд грн спрямовані на реалізацію програми «єВідновлення».
Водночас Шмигаль вважає, що місцева влада повільно обробляє заявки на компенсацію за пошкоджене житло.
«Компенсація погоджена лише щодо півтори сотні осіб. Ще раз наголошую: слід максимально мобілізуватися, дати людям ресурси до настання холодів, щоб вони встигли завершити ремонтні роботи», — наголосив очільник уряду.
Більше про програму
Наразі програма «єВідновлення» сфокусована на відновленні житла, яке має незначні пошкодження. Подати заяву на допомогу можна в «Дії». Протягом місяця спеціальна комісія при громаді має ухвалити рішення щодо надання допомоги. Уряд закликає місцеві органи якомога швидше створювати комісії та підключатися до Реєстру пошкодженого і знищеного майна.
Скористатися послугою можуть усі громадяни України, чиє житло пошкоджене внаслідок бойових дій та підлягає відновленню. Ідеться про квартири, приватні будинки та інші житлові приміщення, зокрема й кімнати в гуртожитках.
Взяти участь у програмі не зможуть люди, які вже відремонтували житло. Уряд працює над механізмом відшкодування. Поки що міністерство закликає зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації у ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій росії.
Докладніше про те, як отримати компенсацію, ми розповідали тут.