Україні потрібно стільки артснарядів, скільки не зможе надати жодна країна у світі, навіть США — Камишін

Україна потребує такої кількості артилерійських боєприпасів, яку жодна країна не в змозі надати, навіть Сполучені Штати. Держава розробляє більш економічно ефективні способи утримання фронту.

Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін в інтерв'ю виданню Independent.

Український посадовець зазначив, що Україна нарощує власне оборонне виробництво: у 2023 році воно зросло втричі, а цього року є наміри збільшити його вшестеро. За його словами, можливості вітчизняної оборонної промисловості в кілька разів перевищують фінансування, тому іноді доводиться вибирати, на що виділяти більше коштів, а на що — менше.

«Пріоритетом для нас є боєприпаси, потім безпілотники, а потім протиповітряна оборона. Намагаємося покривати це тим фінансуванням, яке є. Решта [напрямів сфери оборони] страждає», — заявив Камишін.

Утім, він додав, що США та інші партнери могли би щось покрити.

Виробництво дронів та ППО

Крім того, міністр з питань стратегічних галузей наголошував на важливості дронів для подальшого відбиття агресії. За його словами, Україна може стати «світовим піонером у галузі безпілотних систем».

Камишін заявив, що Україна зможе виготовити понад мільйон FPV-дронів і тисячі інших безпілотників, які можуть літати на відстань понад 1000 км. За його словами, разом із новоствореними Силами безпілотних систем такі інвестиції «принесуть результати».

Камишін також зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення українські безпілотники пошкодили або знищили російську техніку на суму понад 5,5 млрд доларів. Це, зокрема, 1000 танків, 1600 бронемашин і майже 900 артилерійських гармат. Також український посадовець анонсував появу на полі бою наземних дронів.

Очільник Мінстратегпрому також зазначив, що Україна продовжує виготовлення систем FrankenSAM у межах американо-українського проєкту із посилення української ППО.

Насамкінець, Камишін додав, що незалежно від того, скільки Україна виробляє всередині країни, вона завжди буде залежати від постачань західних партнерів через інтенсивність бойових дій.