Українська делегація зустрінеться з російською на кордоні з Білоруссю. Про це домовились Зеленський та Лукашенко
Українська делегація зустрінеться з російською без попередніх умов на українсько—білоруському кордоні, у районі річки Прип'ять.
Про це повідомляє Офіс президента.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко зателефонував президентові України Володимиру Зеленському. Тоді політики й домовилися про зустріч української та російської делегацій.
«Олександр Лукашенко взяв на себе відповідальність за те, що на час проїзду, переговорів та повернення української делегації всі літаки, гелікоптери та ракети, розміщені на білоруській території, залишаться на землі», — йдеться у повідомленні ОП.
Перед цим в МЗС України заперечили, що переговори з Росією для припинення вогню відбудуться у Гомелі. Там також не підтвердили, що українську делегацію на переговорах очолюватиме заступник міністра Микола Точицький.
Переговори
У Кремлі раніше 27 лютого заявили, що російська делегація прибула до Білорусі на перемовини з представниками України.
Проте у ранковому зверненні Зеленського до громадян Білорусі він заявив, що переговори на території Білорусі неможливі. Він наголосив, що зараз не йдеться про платформу для переговорів із Росією у Мінську. Українська сторона пропонує інші міста для зустрічі.
Зеленський закликав Путіна сісти за стіл переговорів, щоби зупинити загибель людей, ще в обід 25 лютого. Але до того МЗС РФ висувало умови для перемовин: вимагало, щоб українські військові склали зброю.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк зауважував, що російська сторона намагається завести переговори в глухий кут ще до їх початку.
Яка ситуація в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
За даними міністра охорони здоров'я, станом на ранок 26 лютого унаслідок російського вторгнення 198 цивільних, зокрема 3 дитини, загинули. Ще понад тисяча людей, зокрема 33 дитини, отримали поранення.
У Міноборони України розповіли, що протягом 24-26 лютого російська армія втратила 27 літаків, 26 гелікоптерів, 146 танків, 706 бойових броньованих машин, 49 гармат, 1 ЗРК БУК, 4 «Гради», 30 одиниць автомобільної техніки, 60 цистерн, 2 безпілотники, 2 кораблі/катери, засоби протиповітряної оборони та 4 300 військових.