Українські активи обвалилися до мінімуму з 2015 року — на тлі російської загрози іноземці вивели мільярд гривень

Українські єврооблігації обвалилися до найнижчих з 2015 року рівнів. Через загрозу повномасштабної війни іноземці скоротили держоблігації на 1 млрд гривень.

Про це пише свідчать дані з відкритих джерел, помітила «Економічна правда».

Так, дохідність «коротких» єврооблігацій України у доларі 23 лютого зросла до 41,75%. Для порівняння: ставки за піврічними облігаціями внутрішньої держпозики на останніх аукціонах Міністерства фінансів сягали тільки 3,5%.

Ставки стрімко зростали протягом дня. Після обіду за цим випуском вони становили вже 29% (динаміка однакова для паперів з різним терміном погашення — від 2022 року до 2033 року). Разом із цим Ціна валюти, цінних паперів або біржового товару в конкретний часкотування обвалилися на 6-13%.

Видання зазначає, що дохідність та ціна єврооблігацій взаємно обернені: тобто що менша ціна, за яку новий інвестор викупить зобов’язання — то більшою буде різниця між нею і кінцевою виплатою на момент погашення.

Зрештою російська криза обвалила українські Цінні папери, виплати за якими залежать від економічного зростання УкраїниВВП-варанти до мінімуму з 2015 року (а тоді, власне, уряд їх і випустив). 23 лютого вони котувалися менш як за половину свого номіналу — за 49,5%, — а протягом доби котування впали на 15,9%.

Ситуація з українськими запозиченнями почала погіршуватися після того, як РФ визнала самопроголошені «Л/ДНР», як зазначає фінансовий аналітик ICU Михайло Демків. Крім того, США продовжують говорити, що Росія готується до повномасштабного вторгнення: усе це спонукає інвесторів продавати українські цінні папери через побоювання, що Україна не зможе погасити свої борги.

На внутрішніх аукціонах Мінфіну вдалося залучити понад 3 млрд грн від Облігації внутрішніх державних позикОВДП, утім, як свідчать дані Нацбанку, держоблігації викупили переважно українські банки.

Іноземці продали ОВДП зі свого портфелю на рекордну з початку 2022 року суму — 1 мільярд гривень. Це вплинуло на кількість валюти в обігу та спричинило стрімке падіння гривні.