Українські компанії, які мають понад 100 працівників, зможуть записатися на колективне щеплення ㅡ Ляшко

Організації в Україні, які мають понад 100 працівників, зможуть записатися на колективну вакцинацію проти COVID—19. За допомогою таких колективних щеплень у Міністерстві охорони здоров'я хочуть вийти на рівень 6 мільйонів вакцинацій на місяць.

Про це на пресланчі 9 квітня заявив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає журналістка hromadske.

Він зазначив, що вже найближчим часом МОЗ має прокомунікувати можливість організованим колективам зателефонувати на гарячу лінію міністерства і записатися на вакцинацію.

«Якщо компанія має понад 100 працівників, вона може зателефонувати на лінію, записатися на вакцинацію, і до них виїде мобільна бригада, щоб зробити щеплення», — пояснює Ляшко.

Він також зазначив, що Національний план вакцинації, який затвердив президент, передбачає щеплення більшості дорослого населення ㅡ близько 70% людей (приблизно 24 млн людей), разом із групами ризику. Тобто до кінця 2021 року треба буде зробити близько 48 млн щеплень (разом із другою дозою).

За словами Ляшка, щоби виконати цей план, в Україні треба буде з травня по грудень робити приблизно по 6 млн щеплень на місяць. На думку санлікаря, це можливо зробити, але головне, аби в Україні була достатня кількість вакцин.

«У великих містах ми плануємо зробити вакцинальні центри. Знову ж таки, вони можуть спрацювати, якщо буде достатня кількість вакцин», — каже Ляшко.

Орієнтовно такі центри можуть розпочати свою роботу в червні-липні. Їх планують відкривати на базі великих площ: виставкових центрів та стадіонів.

Вакцинація в Україні

З 24 лютого в нас розпочалася вакцинація проти коронавірусу. 22 березня почався другий етап вакцинації. Паралельно з мобільними бригадами тепер працюють стаціонарні пункти. Також, крім медиків і військових, почали щепити літніх людей.

В Україні вакцинують препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях в Індії. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через нестачу препарату в самій країні.

Також 25 березня в Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac. Окрім того, український уряд отримав підтвердження про надходження додаткового мільйона доз вакцини від Pfizer/BioNTech у межах глобального механізму COVAX. Додатково Україна домовилася про постачання 10 млн доз вакцини Pfizer.