Українські надзвичайники почали роботу на місці завалів у Туреччині

Зведений загін українських надзвичайників розпочав пошуково—рятувальні роботи на місцях завалів після землетрусу в Туреччині.

Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Українським рятувальникам доручили ділянку в турецькій провінції Хатай, яка межує із Сирією. ДСНС показала фото роботи українських фахівців.

Перед цим ДСНС повідомила, що українські рятувальники в ніч проти 9 лютого розгорнули наметове містечко в районі Доанкой міста Антакья провінції Хатай.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомляв, що група з 87 українських рятувальників допомагатиме усувати наслідки землетрусу в Туреччині попередньо 10 днів. У Зведеному загоні ДСНС є представники Києва, Київської, Чернігівської та Сумської областей. МВС України також спрямувало до Туреччини 10 пошуково-рятувальних собак та 18 одиниць техніки.

Про землетрус

Зранку 6 лютого в Туреччині стався сильний землетрус магнітудою 7,9. Він був відчутний на Кіпрі, у Лівані та Сирії. Після основного землетрусу сталося декілька Підземні поштовхи, які слідують за землетрусом і пов'язані з ним за походженнямафтершоків. Відлуння цього землетрусу зафіксували навіть системи АЕС України.

Станом на ранок 9 лютого у Туреччині повідомили про 12 873 підтверджені жертви землетрусу, у Сирії — 2902. Рятувальні групи, куди входять й іноземні фахівці, продовжують свою роботу цілодобово.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що у Туреччині вже розшукали 103 українців, які не виходили на зв'язок. Ще 22 людей шукають.Відомо, що одна громадянка України була госпіталізована, загроз її життю немає. Також МЗС має інформацію про можливе перебування 5 українців під завалами.

Землетруси такого масштабу трапляються рідко, у середньому в будь-якій точці світу їх відбувається менш ніж п'ять на рік. За останні 25 років у Туреччині сталося сім землетрусів магнітудою 7,0 або більше.