Українські надзвичайники врятували з-під завалів у Туреччині жінку на 9-й день після землетрусу
Зведений загін українських надзвичайників у Туреччині, який допомагає в пошуковій операції після землетрусу, врятував з—під завалів жінку.
Про це повідомив глава ДСНС України Сергій Крук.
Українські рятувальники допомогли знайти та визволили жінку з-під завалів житлового будинку на дев'ятий день після землетрусу. Це сталося в секторі R у міста Антак'я, де група ДСНС виконувала пошуково-рятувальну місію на одному з найважчих напрямків.
«Перше врятоване життя в Туреччині нашою командою! [...] Дякую особовому складу за самовідданість», — пише Крук.
Нагадаємо, ДСНС інформувала про початок роботи українських рятувальників у Туреччині 9 лютого.
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомляв, що група з 87 українських рятувальників допомагатиме усувати наслідки землетрусу в Туреччині попередньо 10 днів.
У Зведеному загоні ДСНС є представники Києва, Київської, Чернігівської та Сумської областей. МВС України також спрямувало до Туреччини 10 пошуково-рятувальних собак та 18 одиниць техніки, зокрема прибори «Геофон» і телескопічні камери.
Так, станом на 13 лютого загін ДСНС обстежив 381 зруйновану будівлю та споруди, розібрав 114 завалів, надав меддопомогу 7 людям та деблокував 32 тіла.
Живуть українські рятувальники біля зони катастрофи, вони розгорнули наметове містечко в районі Доанкой міста Антак'я провінції Хатай.
Пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий розповів, що Координаційний центр виділяє рятувальникам відповідний сектор. Надзвичайники працюють позмінно по 6 годин.
Свої групи рятувальників до Туреччини скерували десятки країн, зокрема росія. Хорунжий розповів, що українські та російські надзвичайники не працюють поруч.
«Поруч з нами Молдова, Хорватія, інші країни. рф тут нема. А якби й була, то ми б точно з ними ніяк не співпрацювали, ми виконували б свої завдання, які нам ставив Координаційний центр», — казав речник ДСНС.
Про землетрус
Зранку 6 лютого в Туреччині стався сильний землетрус магнітудою 7,9. Він був відчутний на Кіпрі, у Лівані та Сирії. Після основного землетрусу сталося декілька Підземні поштовхи, які слідують за землетрусом і пов'язані з ним за походженнямафтершоків. Відлуння цього землетрусу зафіксували навіть системи АЕС України.
Землетруси такого масштабу трапляються рідко, у середньому в будь-якій точці світу їх відбувається менш ніж п'ять на рік. За останні 25 років у Туреччині сталося сім землетрусів магнітудою 7,0 або більше.
Станом на 14 лютого відомо про понад 37 тисяч загиблих у Туреччині та Сирії.