Українські полярники написали розділ до «Енциклопедії світових біомів»
Вчені Національного антарктичного наукового центру Міністерства освіти і науки України Іван Парнікоза та Ірина Козерецька стали авторами одного з розділів «Енциклопедії світових біомів». У ньому розповіли про суходільні екосистеми Антарктиди.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.
«Розділ про кожен з біомів писали найбільш знані фахівці, чиї дослідження є незаперечно авторитетними. Ми пишаємося, що з усієї світової наукової спільноти саме вченим НАНЦ видавці довірили опис Антарктичних суходільних біомів», — пояснив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.
«Енциклопедію світових біомів» в 3 томах підготувало наукове видавництво Elsevier. У ній зберуть інформацію про всі екосистеми Землі. Друком книга вийде у червні 2020 року.
Біом — термін в екології, яким позначають велике регіональне угруповання рослинних і тваринних співтовариств, адаптованих до регіональних особливостей довколишнього середовища.
Нагадаємо, раніше учасники 24-ї Української антарктичної експедиції віднайшли в Антарктиді «загублену» льодовикову печеру на острові Галіндез, що має кілька озер і річку. Загальна довжина ходів — близько 200 метрів, вони розташовані в 3 поверхи.