Українські військові звільнили вже 88 населених пунктів на Херсонщині — ОК «Південь»
Українські військові звільнили вже 88 населених пунктів на Херсонщині, де проживають приблизно 12 тисяч людей.
Про це повідомило Оперативне командування «Південь».
Серед звільнених сіл військові провели комплекс стабілізаційних заходів у Новодмитрівці, Костирці, Черешневому, Новомиколаївці, Новопетрівці та Блакитному.
Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко розповів, що жителям деокупованих населених пунктів Бериславського району надають гуманітарну допомогу. Триває відновлення систем життєзабезпечення: усуваються обриви електричних дротів, проводяться огляди трансформаторних підстанцій, встановлюються електричні опори, відновлюється мобільний зв'язок.
Триває розчищення доріг — уже розчищено 120 км. Також триває робота з розмінування деокупованих територій.
На звільнених землях працюють правоохоронці: усього з початку деокупації Херсонщини задокументовано 156 воєнних злочинів.
Що відбувається на Херсонщині?
Президент України Володимир Зеленський у традиційному вечірньому відеозверненні 15 жовтня повідомив про активні дії на різних ділянках фронту.
А начальник пресслужби 63 окремої механізованої бригади ЗСУ Олег Зелінський на запитання про звільнення Херсона відповів, що не може коментувати це. А втім, він залишив натяк про контрнаступ на Херсонщині, покуштувавши у прямому етері кавун — ця культура прямо асоціюється з окупованим регіоном, який є центром виробництва баштанних в Україні.
18 жовтня новопризначений командувач окупаційних військ рф в Україні сергій суровікін сказав, що на Херсонському напрямку склалася «непроста ситуація» і є певні «дані про можливість застосування Україною заборонених методів війни» в районі Херсона.
Командувач російських окупантів заявив про нібито підготовку масованого ракетного удару по греблі Каховської ГЕС та по місту «без розбору цілей», а також не виключив ухвалення росіянами «непростих рішень». російський ставленик на Херсонщині Володимир Сальдо також оголосив про «організоване переміщення» цивільного населення на лівий берег Дніпра.