Українські захисники розгорнули державний прапор у Лимані — ОП

Українські військові розгорнули державний прапор України біля стели у місті Лиман Донецької області. Перед цим стало відомо, що ЗСУ в районі самого міста оточили близько 5 тисяч окупантів.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак опублікував відео, як українські захисники перед стелою в Лимані розгорнули державний прапор України. Відеофрагмент також поширив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Наразі офіційного повідомлення про звільнення Лиману немає. Речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповів, що поблизу міста ЗСУ звільнили 5 населених пунктів: Ямпіль, Новоселівку, Шандриголове, Дробишеве та Ставки. Там тривають стабілізаційні заходи.

Відомо, що у районі самого міста українські військові оточили близько 5 тисяч окупантів. Череватий зазначав, що окупанти досі намагаються прорватися з Лиману, але ЗСУ стримують їх.

Звільнення Лиману важливе для подальшого звільнення Донбасу: зокрема звідти можна рухатися до Кремінної та Сєвєродонецька.

Про те, що українські військові «фактично оточили» російське угруповання в районі міста Лиман Донецької області, у ЗСУ повідомили у першій половині дня 30 вересня.

Про ситуацію в Лимані також писав американський Інститут вивчення війни (ISW). Дослідники кажуть, що станом на кінець 29 вересня українські війська, ймовірно, майже завершили оточення російського угруповання у місті та перерізали критичні наземні лінії зв’язку, які підтримують російські війська в районі Дробишевого — Лиману.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк прокоментував інформацію про оточення окупантів у Лимані, згадавши У серпні 2014 року російські сили оточили українських військових під час боїв за Іловайськ. Під час виходу з оточення за попередньо погодженим гуманітарним коридором українські сили потрапили під обстріл. Загинули, за даними Офісу генпрокурора, 366 українських воїнів, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 — потрапили у полон«Іловайський котел»«Сьогодні просити про вихід із Лиманського котла доведеться росії. Якщо, звичайно, учасникам банкету у кремлі не байдуже до своїх солдатів», — зазначив Подоляк.