Українських фахівців запрошують до кібервійськ. Як долучитися?
Усі фахівці, які мають бажання та необхідний рівень кваліфікації, можуть долучитися до кібервійськ. Для цього їм потрібно звернутися до Національного координаційного центру кібербезпеки.
Про це повідомив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Демедюк на брифінгу 15 лютого, цитує «Укрінформ».
Він розповів, що Національний координаційний центр розташований у центрі «Парковий» на території, доступній усім громадянам.
«Туди може звернутися кожен, хто бажає допомогти нам на волонтерських чи на будь-яких засадах. Фахівці визначать кваліфікацію охочих, і їх спрямують до присутніх тут суб’єктів забезпечення кібербезпеки», — зазначив Демедюк.
Він нагадав, що до основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки належать Міністерство цифрової трансформації, Служба безпеки, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Кіберполіція, РНБО, Національний банк, Міністерство оборони, Збройні сили та розвідувальні органи.
«Вони готові набирати всіх фахівців, які здатні забезпечувати сталу роботу держорганів», — зазначив заступник секретаря Ради нацбезпеки.
Кібератаки на уряд
Остання масштабна кібератака на сайти держорганів сталася 15 лютого. Два великі банки ㅡ «ПриватБанк» та «Ощадбанк» ㅡ кілька годин мали проблеми з банкоматами й терміналами самообслуговування, а також мобільними додатками. Окрім того, зник доступ до їхніх сайтів, ресурсів Міноборони та ЗСУ. Кібератаку фіксували й на стратегічно важливому «Українському радіо» та порталі «Дія».
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що ця кібератака стала найбільшою в історії України, відбивати її допомагали американські фахівці. А втім, вона не вдалась: особисті дані та кошти громадян, держави й українського бізнесу на банківських рахунках захищені та збережені.
Перед цим масштабну кібератаку на урядові ресурси фіксували 14 січня. Тоді постраждали вебресурси Кабінету міністрів, Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства у справах ветеранів, Державної служби надзвичайних ситуацій, Міністерства енергетики тощо.
На частині ресурсів на головній сторінці розмістили повідомлення російською, українською та польською мовами про нібито витік приватних даних українців.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Служба безпеки України одразу запевнили, що витоку персональних даних не сталося.
У СБУ згодом заявили, що виявили окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ. Про таке говорять і в Мінцифри.