Український фільм «Мати Апостолів» отримав одразу три нагороди Нью-Йоркського міжнародного кінофестивалю
Український повнометражний ігровий фільм режисера Зази Буадзе «Мати Апостолів» отримав одразу три нагороди на 10—му Нью—Йоркському міжнародному кінофестивалі — International Filmmaker Festival of New York (IFFNY).
Про це повідомили в Мінкульті України.
Фестиваль відбувався 21-24 травня 2021 року. Стрічка «Мати Апостолів» перемогла у номінаціях: «Найкращий повнометражний фільм», «Найкраща жіноча роль» (Наталія Половинка) та «Найкращий сценарій» (Ратха Макеєнков та Заза Буадзе).
Загалом на фестивалі серед майже 900 заявок для участі в конкурсній програмі відібрали 100 картин із 43 країн світу.
Про фільм
Він заснований на історіях жінок, чиї сини воювали за Україну у 2014 році. У пошуках сина-льотчика, чий літак було збито над окупованими територіями, мати опиняється в чужому агресивному світі, де все пронизане ненавистю та стражданнями. У цьому пеклі вона не тільки шукає сина, а й проявляючи милосердя, змінює всіх, кого зустрічає на своєму шляху. А також змінює себе.
Головні ролі у фільмі виконали Наталія Половинка, Богдан Бенюк та Олександр Пожарський.
Стрічку створила кінокомпанія «Студія "Золоте Руно"» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Промокампанія картини відбулася за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
У Мінкульті зазначають, що для зйомок фінальної сцени була створена найбільша в Європі декорація авіакатастрофи транспортного літака Ан-26.
Про відзнаки
У грудні 2020 року фільм став переможцем третього Міжнародного кінофестивалю «Буковина» в номінаціях «Найкращий національний художній фільм» та «Найкраща чоловіча роль». У лютому 2020 року було організовано спеціальний показ у межах European Film Market кінофестивалю Берлінале.
У квітні фільм було відібрано 7-м щорічним фестивалем жіночого кіно в Неваді — 7-th Nevada Women's Film Festival. Він відбудеться 21-27 червня в Лас-Вегасі. Серед майже 500 заявок для участі в конкурсній програмі відібрали 58 картин із 20 країн світу.