Український прапор, що майорів над «Азовсталлю» у Маріуполі, передали до музею

Українські військові передали до музею прапор України, який майорів над заводом «Азовсталь» у Маріуполі. Прапор стане титульним експонатом на виставці.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

Прапор передали до Національного музею історії України у Другій світовій війні, де відбудеться виставка «Україна — розп’яття». Щоб передати його, до музею завітали захисники Маріуполя, дружини військових, які зараз у полоні, а також очільник воєнної розвідки Кирило Буданов.

«Це державний прапор України, що майорів над “Азовсталлю” та, як і поранені воїни, був урятований із пекла сталеварні», — йдеться в повідомленні розвідки.

На думку Буданова, тепер це «символ героїзму і незламності нашої волі».

Поранені захисники Маріуполя та дружини військових, які зараз у полоніНаціональний музей історії України у Другій світовій війні

Що відбувається у Маріуполі?

Місто опинилось у блокаді російських військ і фактично було знищене. Повністю зруйновані будинки щонайменше 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо, за попередніми оцінками, в Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів.

Частину мешканців примусово вивезли на територію невизнаної «ДНР» чи до росії. А у самому місті окупанти почали приймати документи на отримання російського громадянства.

Радник мера Петро Андрющенко розповідав, що окупаційна влада готується зносити пошкоджені внаслідок обстрілів житлові будинки. Мешканців виганятимуть на вулицю, незалежно від стану будівель. За даними Офісу омбудсмена, тисячі маріупольців у місті потерпають від голоду.

У перший тиждень травня за підтримки ООН Україна евакуювала мирних жителів, які переховувалися на території заблокованого окупантами заводу «Азовсталь». А 16 травня розпочалася операція з порятунку захисників Маріуполя, які обороняли «Азовсталь». Наразі усіх українських захисників вивезли на тимчасово окуповані території, згодом їх мають обміняти.

Попри тисячі загиблих та зруйноване місто, російські пропагандисти та навіть ватажки самопроголошених «республік» на Донбасі приїжджають до міста для створення картинки того, що «життя повертається в місто».