Україну накрив туман. Як безпечно їхати на авто?
Вночі та вранці 30 жовтня у більшості північних, центральних та східних областей спостерігається туман. Видимість становить 200—500 метрів, це перший рівень небезпечності — «жовтий».
Про це повідомили в «Укргідрометцентрі».
Крім того, з 30 жовтня до 2 листопада у західних, східних, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Вінницькій, Житомирській, Київській областях та в Криму переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки.
Поради для безпечної їзди
Кермування в тумані — одна з найбільш ризикованих речей, які доводиться освоювати водієві, зазначили в Асоціації безпеки експлуатації транспорту. Мовляв, туман, на відміну від ожеледиці, заметів і ям, не заважає тиснути на газ і збільшувати швидкість.
Швидкість. В Асоціації радять дотримуватися дозволеної швидкості й рухатися так, аби видимої відстані вистачило для екстреної зупинки. У світлий час в тумані транспорт помітний гірше, ніж вночі, тому що в темряві фари та ліхтарі видніше.
Світло. Дальнє світло в тумані зазвичай лише шкодить, підсвічувальні дрібні крапельки води, з яких складається туман, створюють перед капотом білу непроглядну стіну. Тому найефективніше — мати протитуманні фари. Проте допомогти може й ближнє світло за умов відповідності його регулювання.
І хоча вдень фари навряд чи дозволять добре розгледіти дорогу, вони зроблять авто помітним для інших учасників руху. В усіх сучасних автомобілів є задній протитуманний ліхтар (ліхтарі), який по суті є потужним габаритним вогнем та позначає автомобіль на дорозі.
Технічні засоби. У заміських поїздках в густому тумані помічником може стати увімкнений GPS-навігатор, екран якого буде підказувати загальний напрямок руху, майбутні повороти й транспортні розв'язки.
Паркування. Якщо ви вирішили перечекати туман, не варто паркуватись на узбіччі. Краще припаркувати автомобіль на облаштованій стоянці АЗС або на іншому об’єкті придорожнього сервісу, щоб відстань була якомога далі від проїзної частини.