Унаслідок обстрілів у Харкові загинули 9 людей, ще десятки ㅡ поранені

Унаслідок масових обстрілів у Харкові 28 лютого загинули 9 людей, ще 37 зазнали поранень. Майже 90 житлових будинків постраждали.

Про це повідомили у міськраді Харкова.

Харківський міський голова Ігор Терехов розповів, що чотири людини загинули, коли вийшли з бомбосховища набрати води. Одна сім'я ㅡ двоє дорослих і троє дітей ㅡ живцем згоріла в машині.

Тільки за 28 лютого в місті зафіксували 37 поранених, троє з яких ㅡ діти. Окрім того, через обстріли постраждали 87 житлових будинків (адреси можна переглянути тут). Терехов заявив, що таких руйнувань Харків за свою історію ще не зазнавав.

Він розповів, що в Харкові починають організовувати логістичні склади для допомоги містянам.

«Ми сьогодні починаємо організовувати великі логістичні склади, на яких акумулюватимемо продукти й роздаватимемо їх людям. І ми обов'язково переможемо. Харків тримається і триматиметься. Перемога буде за нами!» ㅡ сказав він.

Що відбувається в Харкові?

28 лютого там зафіксували масові обстріли з російських «Градів». Після цього голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що комендантська година в Харкові 28 лютого розпочнеться о 16:00 та завершиться о 06:00 наступного дня.

Речник ДСНС на Харківщині Євген Василенко уточнив, що по області комендантська година розпочнеться о 15:00.

Синєгубов наголосив, що є висока ймовірність артобстрілів, появи диверсійних груп і спроб нападу на оборонні позиції Збройних сил.

Людей просять оперативно реагувати на сигнали тривоги, одразу ховатися в укриття та не провокувати, якщо вас зупинила тероборона чи поліція. Жителям обов’язково потрібно мати при собі документи, заборонено пересуватися групами. До магазинів чи аптек радять ходити щонайбільше вдвох, краще жінкам. Також не радять відлучатися на великі відстані чи виїжджати за межі міста.

Що відбувається в Україні?

У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

Станом на 6 ранку 28 лютого окупанти вже втратили приблизно 5300 бійців (убиті та поранені)повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Також росіяни втратили 29 гелікоптерів, 191 танк, 816 бойових броньованих машин, 74 гармати, 21 «Град», 291 автомобіль, 60 цистерн, 3 безпілотники, 2 кораблі/катери та 5 засобів протиповітряної оборони. Однак Маляр наголосила, що ця інформація орієнтовна і може уточнюватися.

У МОЗ нам повідомили, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну станом на ранок 28 лютого поранені 2 040 цивільних, із них 45 дітей. Від 24 лютого загинули 352 людини, зокрема 16 дітей.