Уряд дозволив обласним адміністраціям контролювати ціни на соціально значущі продукти, ліки та паливо
Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволяє обласним військовим адміністраціям спільно з Нацполіцією та Держлікслужбою здійснювати контроль за цінами на соціально значущі харчові продукти, ліки та паливо.
Про це повідомив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.
Він заявив, що 12 українських ТЕС відтепер зможуть отримувати газ від НАК «Нафтогаз» за ціною 7 грн за кубічний метр. Це дозволить відповідним підприємствам купувати необхідні обсяги блакитного палива, щоб стабільно продовжувати роботу та поставляти електроенергію попри можливі перебої з поставками вугільної продукції.
Раніше президент Володимир Зеленський також анонсував пакет рішень, які мають підтримати український бізнес від час війни.
Зокрема:
- ФОПи першої та другої групи на час воєнного стану та протягом року після його завершення звільняються від сплати ЄСВ;
- підприємства та ФОПи третьої групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав ЗСУ, інших збройних формувань (в т.ч. територіальної оборони). Збір буде сплачено коштом держави;
- відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити;
- відтерміновується впровадження РРО для всіх фізичних осіб-підприємців;
- уряд скасує всі заходи ринкового та споживчого нагляду у всіх питаннях, крім регулювання цін та контролю за ціноутворення; встановлено мораторій на проведення перевірок всіх видів для бізнесу.
Що відбувається в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент росії володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. Більшість областей України та декілька міст ввели комендантську годину.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
У Генштабі повідомили про орієнтовні втрати російських окупантів з 24 лютого по 7 березня: понад 11 000 людей, 290 танків, 999 бойових броньованих машин, 117 артилерійських систем, 23 засоби ППО, 46 літаків, 68 гелікоптерів тощо. Дані ще уточнюються.