Уряд Франції визнали відповідальним за провал у боротьбі зі змінами клімату. Але на цьому справа не завершилась
Суд Парижа 3 лютого визнав уряд Франції відповідальним за провал у боротьбі з глобальними змінами клімату. Судді упродовж двох місяців ще мають вирішити, чи будуть вони зобов'язувати владу вживати заходів для боротьби чи ні.
Про це повідомляє Le Figaro.
Позов ще у березні 2019 року подавали громадські організації, що займаються боротьбою зі змінами клімату, зокрема французькі представництва Greenpeace та Oxfam. У січні 2021-го почався розгляд звернення.
Судді визнали, що уряд не дотримався зобов'язань щодо боротьби з глобальним потеплінням, тому він «відповідальний за деяку екологічну шкоду».
Активісти просили змусити уряд Франції виконувати свої зобов’язання у сфері клімату, зокрема й ті, що передбачені Паризькою кліматичною угодою, для недопущення зростання глобальної температури повітря більш ніж на 1,5 градуса за Цельсієм. Проте суд дав собі два місяці на те, щоб вирішити, чи має він зобов'язувати державу до дій чи ні.
Крім того, суд відхилив прохання стягти символічне одне євро грошової компенсації за екологічну шкоду, але присудив виплатити одне євро за моральну шкоду.
Oxfam France вже назвала рішення суду «історичною перемогою».
Уряд у письмовій заяві до суду заперечував звинувачення і вказував на закон 2019 року, який закріпив наміри Франції скоротити використання нафти й газу на 40% до 2030 року і стати вуглецево-нейтральною державою до 2050 року.
У 2019 році схоже рішення суду було у Нідерландах. Тоді владу зобов'язали скоротити викиди вуглецю саме за позовом неурядових організацій.
За підрахунками фахівців Лондонської школи економіки, які цитує CNN, станом на середину 2019 року у 28 країнах світу розглядалися позови проти урядів і великих підприємств, де тих звинувачували в недостатній боротьбі з глобальним потеплінням.