Бізнесу у «червоних» зонах обіцяють виплатити по 8 тисяч грн
Кабінет міністрів обіцяє, що в Україні запровадять грошові виплати для підтримки бізнесу в регіонах, які потрапили до «червоної» зони карантину. Виплата становитиме 8 тисяч гривень.
Про це на засіданні уряду 24 березня заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, держава готова виплатити ФОПам та працівникам підприємств, які постраждають через жорсткий карантин, по 8 тисяч гривень, як це було взимку.
«Ми також очікуємо, що крім державної підтримки, органи місцевого самоврядування запровадять для цих людей додаткові виплати», — зазначив Шмигаль.
Крім того, президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про допомогу під час карантину. Він передбачає виплати з держбюджету та з місцевих бюджетів для ФОПів та найманих працівників, робота яких зупинилася через посилений карантин із лютого 2021 року.
Виплати здійснюватимуть на підставі заяви, яку подали в електронній формі. Застрахована особа може звернутися з заявою для допомоги упродовж 30 днів із дня запровадження посиленого карантину у її регіоні.
ФОПам і найманим працівникам (застрахованим особам) пропонується виплатити 8 тисяч грн з держбюджету. Також пропонується місцевим органам влади визначити суму, яку вони виплатять постраждалим від карантину.
Нагадаємо, перед зимовим загальнонаціональним локдауном ФОПам і найманим працівникам, які були змушені припинити свою діяльність, виплатили по 8 тисяч гривень. Подати заяву на отримання виплати можна було лише через додаток чи портал «Дія».
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що загалом по допомогу від держави звернулися 480 тисяч громадян. Тоді держава перерахувала понад 3 мільярди гривень допомоги під час карантину.
Карантин в Україні
Україна повернулася до адаптивного карантину з 24 лютого. Регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.
Згідно з рішенням Державної комісії з надзвичайних ситуацій, до «червоної» зони вже потрапили Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Чернівецька, Сумська, Одеська, Львівська області та Київ.
Загальнонаціональний локдаун можуть запровадити, якщо більшість областей будуть у «червоній» зоні.